28.1.2021, 16:10

Netflix v dubnu vytáhne z rukávu novou epickou fantasy podle knižní trilogie Griša

Netflix v dubnu vytáhne z rukávu novou epickou fantasy podle knižní trilogie Griša 7 obrázků v galerii
Shadow and Bone | Foto: Netflix
Společnost Netflix chystá premiéru nového fantasy seriálu. Jmenuje se Shadow and Bone a premiéru bude mít 23. dubna letošního roku.

Scénář k Shadow a Bone vychází z románové trilogie od Leigh Bardug Griša skládající se z jednotlivých románů jménem Světlo a stíny, Bouře a vzdor a Zkáza a naděje. První řada seriálu bude mít 8 dílů a měla by na televizní obrazovky přenést dej první knihy (Světlo a stíny), jejíž děj je popsán následovně:

Ravka, kdysi mocná a hrdá země, se otřásá v základech. Pás neprostupné temnoty obývaný krvežíznivými nestvůrami, ji rozdělil na dvě části. Její budoucnost leží v rukou nic netušící dívky… Alina nikdy v ničem nevynikala. O to víc je překvapena silou, která se projeví v okamžiku, kdy je se svým regimentem napadena a jejímu nejlepšímu příteli hrozí smrt. Jejích výjimečných schopností si všimnou na nejvyšších místech a dívka je dopravena na královský dvůr, kde se má naučit ovládat své dosud nezkrocené schopnosti. Má se stát grišou – členkou privilegované vrstvy mágů a kouzelníků. Jenže nic v tomto světě plném přetvářky není tak, jak se jí snaží namluvit. Alina proniká do tajemného společenství grišů a poznává blíž i jejich nejvyššího mága, okouzlujícího Temnyje. Postupně přichází na to, že vše, co se kolem ní děje, má jediný cíl. Zneužít její jedinečnou moc proti celé zemi i proti ní samotné. Pokud se nechce stát loutkou v rukou zla, musí uprchnout. Jediná možná cesta však vede tam, kam se jiní neodvažují. K pásu neprostupné temnoty…

V hlavních rolích se představí Jessie Mei Li (jako Alina Starková), Ben Barnes (generál Kirigan/Temnyj), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej Ghafaová), Kit Young (Jesper Fahey) a Archie Renaux (Malyen “Mal” Oretsev). K dispozici jsou navíc nyní i první charakterové plakáty. Jejich kompletní sbírku naleznete v galerii článku.

Ankety
Chtěli byste vidět film nahlížející kriticky vládu Alžběty II?
Ano, rozhodně.
Ano, ale až s odstupem času.
Ne, o mrtvých jen dobře.
Ne, Alžběta ani královská rodina mě nezajímají.
Nejnovější články:
Načíst další články