Tomb Raider 2: Změna plánu. Pokračování natočí tvůrkyně Lovecraftovy země

Tomb Raider 2: Změna plánu. Pokračování natočí tvůrkyně Lovecraftovy země 4 obrázky v galerii
Tomb Raider | Foto: Warner Bros. Pictures
Nebýt koronavirové pandemie, tak jsme se mohli pokračování příběhu Lary Croft dočkat už letos v březnu. S pandemií se ale jisté plány změnily. Spolu s posunutým datem premiéry přichází i nový režisér, respektive režisérka.

Původně měl pokračování filmové adaptace slavné videoherní série o atraktivní britské archeoložce natočit Ben Wheatley. Koronavirus ale zapříčinil ustavičné odkládání začátku produkce, což nakonec vyústilo ve Wheatleyho odstoupení z projektu. Ve funkci režiséra a scenáristy ho tak nahradí Misha Green, která je částečnou tvůrkyní seriálu Lovecraftova země (2020). Bude se tak jednat o její celovečerní debut, protože do té doby pracovala pouze na seriálech. Misha Green je mimo jiné velkou fanynkou samotné videoherní série. Na svém twitteru uvedla, že mezi její nejoblíbenější díly patří Tomb Raider: Legend, Rise of the Tomb Raider a Shadow of Tomb Raider. Právě z posledního jmenovaného dílu bude nadcházející film pravděpodobně nejvíc čerpat. Těšit se tak můžeme na starodávná tajemství jihoamerických džunglí.

Film bude pokračováním prvního dílu z roku 2018, hlavní roli Lary Croft si opět zahraje Alicia Vikander. Kdy se samotného pokračování dočkáme? Kdo ví. Studio MGM film odložilo na neurčito, v nejbližší době to tedy asi nebude. Dobrá zpráva nicméně je, že se projektu očividně vzdát nechce.

Tomb Raider | Foto: Forum Film
Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist