JAG: Představitelka krásné Sarah „Mac“ MacKenzieové debutovala u filmu nahá a o roli ve slavném seriálu si sama řekla

JAG: Představitelka krásné Sarah „Mac“ MacKenzieové debutovala u filmu nahá a o roli ve slavném seriálu si sama řekla 4 obrázky v galerii
Catherine Bell | Foto: CBS
Patřila ke tvářím, které zdobily televizní tvorbu devadesátých let. Catherine Bell milovali fanoušci seriálu JAG po celém světě. Přitom v něm původně měla být jedinou epizodu.

Asi nikoho nepřekvapí, že se poprvé před kamerami Catherine Bell otrkala ve světě modelingu. O tom, jak dokonalou postavu měla, ostatně svědčí i její filmový debut. I když debut není úplně správné slovo, protože v černé komedii Roberta Zemeckise Smrt jí sluší (1992) si zahrálo pouze její tělo, které tvůrci využili pro nahé scény s legendární kráskou Isabellou Rossellini. Současně ji tvůrci filmu také použili jako body double pro Meryl Streep.

Následovaly nevýrazné role a už to vypadalo, že se sen o úspěšné herecké kariéře rozplyne. A pak přišel zlomový moment - v roce 1995 získala roli Diane Shonkeové v poslední epizodě první sezóny seriálu JAG. Ano, Diane, zatím žádná Sarah „Mac“ MacKenzieová. Tuto postavu totiž tvůrci vytvořili až pro druhou sérii, když se show přesunula na stanici CBS. Jakmile Bell slyšela, že se hledá představitelka nové hlavní ženská postavy seriálu, okamžitě napsala tvůrcům dopis v němž popsala, proč by měla Sarah hrát právě ona. A protože na producenty show udělala v roli Diane velký dojem, rozhodli se jejího nadšení využít. Že to vyšlo je dnes dobře známá historie. JAG se vysílal dalších devět let a úspěchu se seriál dočkal po celém světě.

Božský Bruce | Foto: Universal Pictures

Během kariéry měla Bell i několik větších filmových projektů (Útok na ponorku, Božský Bruce, Reparát), domovinou ji ale zůstala televize. V roce 2008 natočila televizní snímek Hodná čarodějka pro stanici Hallmark Channel, na kterém se podílela také jako výkonná producentka. Na něj v následujících letech navázalo šest filmů a v roce 2015 se přidal i seriál Dobrá čarodějka, který se vysílá dodnes a zatím vzniklo šest sérií (sedmá je na cestě). Bell v něm vypadá snad ještě lépe než v době JAGu a pustit si ho můžete na Netflixu, kde je k dispozici pět sérií (zatím ale bez české podpory).

A zajímavost na konec - Bell si postavu Sarah nečekaně v letech 2019 a 2020 zopakovala v seriálu NCIS: Los Angeles a to hned ve třech epizodách.

Dobrá čarodějka | Foto: Hallmark Entertainment
Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist