Martrix
Martrix 24. 1. 2021 20:10
Zajímavý. Já musím v práci občas dělat naprosto zbytečný věci a leckdy úplný kraviny, práce mnoha lidí leckdy příjde nazmar. Ale dostávám mzdu, jsem zaměstnanec a dělám svou práci jak nejlíp umím. Nemyslím si, že by to mělo být v případě režisérů jinak. A to i když jde o Nolana. Diváci budou soudit jeho filmový přínos, ne jak ho distribuoval, to není jeho bussines.
0
0
michal-bernard
michal-bernard 25. 1. 2021 08:29
A o to právě jde, ne? Aby diváci měli možnost jeho filmy vidět v kinech a hodnotit je po shlédnutí v kinech. On netočí filmy pro televizi. To se filmy pak hodnotí trošičku jinak...
0
0
Martrix
Martrix 25. 1. 2021 19:26
Zrovna Nolan snad na wow moment, které nabízí kino navíc nespolehá. Doteď byla cesta všech velkých filmů kino, DVD, TV. Tzn. ty filmy musí fungovat i doma v televizi, protože tam nakonec nejen skončí, ale budou tam pouštěny častěji. Filmaři nemají dělat filmy pro kinodiváky ale pro diváky.
0
0
Tom Hardy
Tom Hardy 25. 1. 2021 21:32
Tak zrovna Nolan je extra zatížený na to, aby diváci jeho filmy primárně viděli v kině. Což ostatně potvrzuje i to, jak často točí scény pro IMAX...
0
0
Martrix
Martrix 26. 1. 2021 06:00
Co udělá jedno vynechané slůvko ...jen na wow efekt nespoléhá. To je parketa Emmericha, Andersona a spol. Chápu, že se stejně jako Cameron pokouší zprostředkovat audiovizuální orgie, ale ten koncept, že si film užije divák jen měsíc co bude v kině a pak film bude poloviční... . Doba se změnila. Chaplin z nástupu mluveného filmu taky nejásal. Ať půjde Nolan kamkoliv, nikde mu nezaručí kinopromítání. A je to na rozhodnutí studia, které film zaplatilo, jestli ho pošle do telefonu, nebo IMAXu. Od Warnerů odešel jistě i z jiných důvodů. Jinak já bych samozřejmě tady viděl rád Dunu a Godzilu vs Kong v kině, ale všichni jsme se museli omezit a o něco nás covid připravil. Pokud Nolan odešel uraženě s tím, že studia nechtějí skladovat filmy za stamiliony do doby, než bude vše ok, je to chování rozmazleného fracka.
0
0
Tom Hardy
Tom Hardy 26. 1. 2021 12:41
Myslím, že Nolanovi principiálně vadí to, že Warneři to oznámili, aniž by to řeklo tvůrcům/hercům filmu nebo i těm, co se na tom finančně podíleli. Chápu, že "zvenčí" to můžeme vypadat jako malichernost, ale když člověk potí x měsíců krev, aby dal něco dohromady a pak se dozví, že někdo se rozhodl s tím naložit jinak, není to prostě příjemné (dvakrát tolik, když neproběhla osobní diskuze). Jistě, můžeme se bavit o tom, že jde o film studia a "lidi u pásu" mají držet hubu a krok. Ale v téhle společnosti snad žít nechceme, ne?
0
0
Martrix
Martrix 26. 1. 2021 14:17
Žijeme v kapitalismu...oni žijí v kapitalismu. Dostali práci a dostali za ni zaplaceno...to je docela daleko od toho drž hubu a krok. To je jako by jste si nechal namalovat portrét, zaplatil malíři a on by se pak rozčiloval, že jste ho pověsil na záchod. Jasně že to není příjemné a jasně, budou z toho menší peníze, procenta, pro podílníky a jasně, Nolan byl většinou spoluproducent, ale pro ně je to jeden film. Warneři řeší sadu filmů, které kdyby dali k ledu třeba na rok, tak mají velké problémy. Že se neporadili s ostatními...to nevíme, resp. názory všech byly známé už předem. A nebyl na ně brán ohled. To je pořád korektní.
0
0

Ankety

Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
  • Kletba z temnot (2012)
  • Umučení Krista (2004)
  • 3:15 zemřeš (2005)
  • V zajetí démonů (2013)