Sedm: Dlouhou dobu bylo v plánu pokračování, z hotového scénáře nakonec vznikl úplně jiný film

Sedm: Dlouhou dobu bylo v plánu pokračování, z hotového scénáře nakonec vznikl úplně jiný film 7 obrázků v galerii
Sedm | Foto: New Line Cinema
Detektivní thriller Sedm režiséra Davida Finchera vzbudil v době premiéry ohromný ohlas a i když šlo o uzavřený příběh, v němž jedna postava dostala kulku do hlavy, druhá (pravděpodobně) zešílela a hlava té třetí putovala do krabice, v New Line Cinema pořád měli pocit, že by tu byl prostor pro pokračování. A tak začala vznikat Osmička.

V roce 2002 proto studio vzalo již hotový scénář autora Dannyho parťáků, v němž bývalý doktor s jasnovideckými schopnostmi pomáhal FBI chytit sériového vraha. Nechali ho přepsat na Osmičku s tím, že byla hlavní role upravena pro Morgana Freemana (což znamená, že by nově disponoval jistými speciálními schopnostmi, neboť by "vnímal, co jiní ne" atd.).

Scénář byl poslán Fincherovi, který o něm řekl, že vůbec nedával smysl a později dodal, že by si raději strčil hořící cigaretu do oka, než aby Osmičku točil. Otázkou navíc je, co vše mysteriózního tvůrci přidali. Ducha Johna Doe? Mluvící hlavu Gwyneth Paltrow? Asi dobře, že to nikdy nezjistíme.

Scénář nicméně neskončil v koši, ale vznikl podle něj thriller V mysli vraha, v němž Anthony Hopkins nahání Colina Farrella. A nestál za moc, takže můžeme být rádi, že se Fincher nenechal ve své době studiem zlomit.

Na jeho Sedmičku se můžete podívat dnes ve 22:15 na Prima Max.

Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist