Svou hereckou kariéru začali jako roztomilé, avšak pořádně osobité děti. Jak tito mladí talenti vypadají dnes?

Svou hereckou kariéru začali jako roztomilé, avšak pořádně osobité děti. Jak tito mladí talenti vypadají dnes? 8 obrázků v galerii
Kick-Ass | Foto: Plan B Entertainment
Zajímá vás, jak dnes vypadají i vaše nejoblíbenější dětské hvězdy? Vybrali jsme jich pro vás hned několik.

Herecké jméno jako je Macaulay Culkin (40 let) mnohým z nás zamotalo během pokusu o jeho vyslovení jazyk. Ještě více lidem ale ve svých deseti letech zamotal hlavu v roli neposedného Kevina v tradičním vánočním snímku Sám doma (1990). Svou hereckou kariéru ale začal dříve a to rolemi ve filmech jako je Rocket Gibraltar (1988), Zítra na shledanou (1989) a Strýček Buck (1989).

Jeho největším úspěchem je bezpochyby již výše zmiňovaná role v Sám doma, díky níž se stal nejvýdělečnější dětskou hvězdou všech dob. Co je ale smutnější, tak je skutečnost, že toho ze svých vydělaných peněz kvůli chamtivým rodičům (otec mu dělal manažera a pevně držel ruku nad vším, co Macaulay vydělal) moc neviděl, a tak se v pouhých čtrnácti letech rozhodl kariéry ukončit. Pokus Culkina o návrat do světa showbyznysu v roce 2003 v životopisném thrilleru Party Monster, byl neúspěšný a tak se rozhodl svou kariéru definitivně hodit za hlavu. Od té doby již role nevyhledává a jen čeká na to, až si ho někdo sám od sebe pro film vybere.

Kdo ví, kde by dnes byl, kdyby to tehdy s herectvím nevzdal?

Macaulay v Sám doma (1990) vs. 2020 | Foto: Twentieth Century Fox/INFphoto.com

Lindsay Lohan (34 let) je rozhodně jedno ze známějších jmen showbyznysu. Nejen díky svému talentu, ale také díky mnoha aférkám, kterými si Lindsay za svou hvězdnou kariéru prošla. Začala se věnovat herectví ve třech letech, poprvé zazářila jako dvanáctiletá hvězda v rodinném snímku Past na rodiče (1998), kde si střihla dokonce dvojroli. Hned na to následovala spousta dalších výrazných rolí - zahrála si např. v komediích Mezi námi děvčaty (2003), Zpověď královny střední školy (2004) a Protivný sprostý holky (2004).

Brzy na to se ale stala jednou z dětských hvězd, se kterou sláva pořádně zamávala. Kvůli svým problémům s drogami a nejrůznějším excesům svou kariéru sama doslova zničila. Dnes se věnuje převážně uměleckému designu. Je škoda, jak dopadla, protože talent jí rozhodně nechybí.

Lindsay v Pasti na rodiče (1998) vs. 2020 | Foto: Buena Vista Pictures/www.esquireme.com

Pamatujete si na malého Karlíka Bucketa po boku Willyho Wonky (Johnny Depp) ve filmu Karlík a továrna na čokoládu (2004)? Nebyl to nikdo jiný než tehdy třináctiletý a talentovaný herec Freddie Highmore (dnes 28 let). Mnoho z nás si jej může pamatovat z jeho hereckého debutu v roce 1999 ve snímku Drsný holky, kde si zahrál po boku Helen Bonham Carter. Tento film odstartoval Freddieho úspěšnou filmovou kariéru a následovaly role ve snímcích jako Hledání Země Nezemě (2004), Arthur a Minimojové (2006) či hlavní role v seriálu Batesův Motel (2013) a dalších. Na rozdíl od Lindsay Lohan je Freddie poměrně vzorná herecká osobnost, a tak se není čemu divit, že je to jeden z mála herců, kteří si svůj hvězdný status udrželi od dětství až dodnes.

Freddie v Karlíkovi a Továrně na čokoládu (2005) vs. 2020 | Foto: Warner Bros./Jim Spellman-WireImage

Trochu temnoty, melancholie, magie, duchů a černého humoru si nejspíše už v dětství oblíbila talentovaná Christina Ricci (40 let), narozená v roce 1980, jíž si většina z nás pamatuje jako gotičku Wednesday (tehdy 11 let) ve filmu Addamsova rodina (1991). Její temné role tím ale rozhodně nekončily. Brzy na to byla k vidění ve filmu o hodném duchovi Casperovi (1995) a čtyři roky poté zazářila ve slavné „burtonovce“ Ospalá díra (1999). Ricci se herectvím živí dodnes (i když ne v takovém množství a v poslední době zkouší štěstí i v seriálech). Pevnou půdu pod nohama si staví v americké společnosti bojující proti sexismu, kde působí jako mluvčí. Sem tam také propůjčuje svůj hlas do videoher - například The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon (2008).

Daniela Radcliffea (31 let) má dodnes mnoho lidí problém oddělit od jeho role Harryho Pottera (tehdy 12 let). A není se čemu divit, protože se této slavné sérii věnoval mezi lety 2001 až 2011 prakticky neustále. Po skončení neměl o role nouze, přičemž Radcliffe usilovně pracoval na tom, aby nezůstal hercem jedné role. Štěstí mu přálo již v roce 2012, kdy si zahrál hlavní roli v hororové duchařině Žena v černém. Následoval thriller Kill your Darlings (2013), knižní adaptace Rohy (2013), sci-fi snímek Viktor Frankenstein (2015) či Podfukáři 2 (2016). Daniel se působení v showbyznysu rozhodně nevzdává ani dnes a jsem si více než jistá, že ho ještě v nějakém filmu brzy uvidíme.

Rohy: Fantasy horor s Danielem Radcliffem rozvíjí novodobé pojetí Satana. Pohrává si též s křesťanstvím a černým humorem Rohy: Fantasy horor s Danielem Radcliffem rozvíjí novodobé pojetí Satana. Pohrává si též s křesťanstvím a černým humorem

Daniel Radcliffe v hlavní roli, knižní předloha, zajímavé myšlenky a kriminální zápletka. Ještě stále nevíte, na co se večer koukat?

Pamatuje si tu někdo horor 3:15 zemřeš z roku 2005? Jestli ano, tak mu jistě neunikla vzpomínka na kouzelnou malou holčičku, kterou si tehdy zahrála teprve osmiletá Chloë Grace Moretz (dnes 23 let). Tento mladý talent začal svou kariéru v roce 2001, kdy se Chloë objevila ve snímku Ten, kdo tě chrání. Její kariéra byla tou dobou odstartována a bylo téměř jisté, že její sláva jen tak nevyhasne. Což se konkrétně u tohoto proroctví naplnilo. Ve svých rolích se soustředí hlavně na mladé rebelky, které se nebojí jen tak někomu dát pořádnou ránu (viz poslední kousek Shadow in the Cloud). Vše to začalo rolí Hit-Girl v dvoudílném superhrdinském komiksovém bijáku Kick-Ass z let 2010 a 2013.

Poté dostala roli upírky ve filmu Ať vejde ten pravý (2010), ztvárnila také Ann Sliger v kriminálním thrilleru Texaský kat (2011), mladou teenagerskou vlkodlačici v Temných stínech (2012) po boku Johnnyho Deppa a Helen Bonham Carter (2012) a v neposlední řadě jí neunikla ani role Carrie ve stejnojmenném snímku na motivy knižního hororu od Stephena Kinga v roce 2013. Ačkoliv má za sebou mladá herečka už poměrně dlouhý seznam výrazných rolí, zdá se, že její kariéra jen tak neskončí. Před dvěma lety si střihla hlavní roli v dramatickém snímku Greta a v mysteriózním hororu Suspiria. Je to rozhodně jedna z mála dětských hvězd, kterým dosud nestoupla sláva do hlavy a mají před sebou zářivou budoucnost. Momentálně se na ni můžeme těšit v připravovaném animovaném filmu Tom a Jerry (2021).

Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist