Stačilo málo a Pamela Anderson mohla být hlavní hrdinkou nejslavnějšího sci-fi seriálu devadesátek

Stačilo málo a Pamela Anderson mohla být hlavní hrdinkou nejslavnějšího sci-fi seriálu devadesátek 7 obrázků v galerii
Pamela Anderson | Foto: NBC
Každý seriál prochází v počáteční fázi dlouhým vývojem, kdy se může postupně změnit cokoli, od původního zasazení po hlavní hrdiny. Přesně tohle se stalo i u show, kterou kdysi připravovala stanice Fox Network a chtěla pro mužského hrdinu blonďatou sexy kolegyni.

Oním seriálem byla dnes již kultovní Akta X, kde si hlavní ženskou roli nakonec zahrála Gillian Anderson. Producenti televize si ale původně mysleli na úplně jinou Anderson a to v titulku zmíněnou Pamelu. Proč? Důvod je třeba hledat v dobovém kontextu. Akta X šla do preprodukce v roce 1992, kdy platil Základní instinkt se Sharon Stone za nejžhavější hit roku. A ve Fox Network na tom chtěli kanibalizovat. Stone by nicméně vyšla televizi na majlant a "druhou nejvíc sexy blondýnou" té doby byla Pamela Anderson.

Nikdo neříká, že by i s takovým obsazením nevznikla zábavná show. Ale Scullyová proslula pro svou inteligenci a nejsme si úplně jistí tím, že by zrovna tuhle kartu tvůrci využívali, kdyby obsadili hvězdu Pobřežní hlídky.

Gillian Anderson | Foto: 20th Century Fox

Jak dnes již dobře víme, nakonec nevyhrálo lascivní přání televize, která toužila po sexy kolegyni, ale slovo tvůrce show Chrise Cartera. Gillian byla podle něj na castingu jediná, která během čtení s postavou správně splynula a její obsazení si vydupal. Později musela být televize za Carterovu tvrdohlavost ráda, neboť Scullyová v podání Gillian (tedy často chladná a odtažitá postava), se stala jedním z bodů, proč si fanoušci show zamilovali.

Anderson mimochodem nejednou pobaveně uvedla, že od ní lidé mnohdy kvůli postavě Scullyové očekávají podstatně větší chytrost, než jakou sama disponuje. Možná i proto má štěstí na podobný druh rolí. Jako tip, pokud vám chybí nějaká kvalitní kriminálka a nemáte zrovna na co koukat, dám do placu seriál The Fall (2013-2016), který má tři série a Anderson v něm coby rázná policejní komisařka Stella Gibsonová nahání sériového vraha v podání Jamieho Dornana. Je to opravdu skvělá věc, v níž se Anderson herecky znovu vytáhla (a je třeba zmínit, že i Dornan je zde naprosto fantastický).

The Fall | Foto: BBC
Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist