Prvního 3D animovaného snímku od Studia Ghibli se dočkáme již brzy

Prvního 3D animovaného snímku od Studia Ghibli se dočkáme již brzy 11 obrázků v galerii
Earwig and the Witch (2020) | Foto: NHK
Legendární japonské animační studio nedávno představilo svůj první 3D večerní animovaný film. Z jistých důvodů byla jeho premiéra nyní odložena. Otázkou je na kdy. Zřejmě si myslíte, že znáte odpověď. Ve skutečnosti se ho ale dočkáme dříve, než jsme mysleli.

Studio Ghibli, které má na svém kontě desítky oblíbených celovečerních animovaných filmů jako je Cesta do Fantazie (2001), Princezna Mononoke (1997), Zámek v oblacích (2004) a spoustu dalších, začalo v nedávné době čelit kritice za vizuální podobu připravovaného snímku. Vůbec prvního dokončeného příběhu od roku 2014. Stěžovali si hlavně fanoušci, kteří jsou zastánci tradiční 2D animace, na níž jsou u filmů od tohoto tokijského studia zvyklí.

Earwig and the Witch (2020) | Foto: NHK

Film na motivy dětské knihy od spisovatelky Diany Wynne Jones s názvem Earwig and the Witch, v japonském originále Âya to majo, měl být celosvětově zveřejněn 30. prosince. Došlo ale k nečekanému odkladu, což zavánělo nějakým tím "covidovým" průtahem. Internetový magazín The Hollywood Reporter nicméně obratem přišel s uklidňující zprávou.

Earwig and the Witch (2020) | Foto: NHK

Snímek byl sice odložen, ale není to o několik dlouhých měsíců, jak je tomu v dnešní době zvykem. Earwig and the Witch spatří poprvé světlo světa na streamovací službě HBO Max a stane se tak již 5. února. Jestli tedy i vy na tento animovaný celovečerní film čekáte, je to pro vás rozhodně dobrá zpráva. Režie se ujal syn proslulého animátora a režiséra Hayao Miyazakiho, Goro Miyazaki a scénáře se chopily Keiko Niwa (Příběhy ze Zeměmoří) a Emi Gunji (Na kopci z vlčích máků). O čem vlastně příběh bude?

Celý děj se bude točit okolo malé rebelské holčičky vyrůstající v sirotčinci na anglickém venkově zvaném Earwig. Holčička si žije poměrně normálním životem a nemá ani tušení o tom, že po své matce zdědila magické schopnosti. Vše se změní ve chvíli, kdy si dívenku adoptuje podivný pár a je nucena žít po boku sobecké a zlé čarodějky. Malá hrdinka je tak vržena do světa plného lektvarů a dalších kouzel. Brzy ale přijde na to, že je možná na dobré cestě k tomu splnit si sen a najít svou pravou rodinu.

Earwig and the Witch (2020) | Foto: NHK

Já osobně film za jeho 3D animaci nezavrhnu. Věřím, že si s ní Studio Ghibli jako vždy vyhrálo a že tato novinka nebude na škodu. Co na ni říkáte vy?

Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist