Ace Ventura a Hannibal Lecter nemají na první pohled nic společného a přesto oba vděčí za úspěch té samé věci

Ace Ventura a Hannibal Lecter nemají na první pohled nic společného a přesto oba vděčí za úspěch té samé věci 5 obrázků v galerii
Ace Ventura: Zvířecí detektiv | Foto: Warner Bros.
Bláznivou komedii s výstředním zvířeckým detektivem a psychologický thriller, kde má FBI pomocníka v kanibalovi, byste nejspíš do jednoho pytle neházeli. A přesto je tu něco, co mají filmy v základu společné a do velké míry to určilo jejich nesmrtelnost.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv z roku 1994 je pro Jima Carreyho "ten" film, jímž si odstartoval kariéru. Carrey se v té době již nějakou dobu úspěšně prosazoval jako stand-up komik, ve filmovém světě se ale teprve hledal. A role výstředního detektiva se rozhodně jevila jako látka, kde by člověk s jeho slovní i fyzickou vyřídilkou mohl zazářit. Jen dodat správně koření. Carrey proto vymýšlel, jak by měl svou první velkou šanci uchopit a nakonec skončil u její vášně - pohyby Ace Ventury založil na tom, jak se pohybují ptáci. A zafungovalo to. Postava se stala pro svůj divoký projev doslova legendární.

Ve snímku je mimo jiné vtip, kdy Ace Ventura přirovná pokoj Raye Finklea k vězení Hannibala Lectera z Mlčení jehňátek (1991). Když se v roce 2011 sešel Carrey s Anthony Hopkinsem na společné večeři, díky zmíněnému vtípku došlo na konverzaci o filmech a zajímavé odhalení. Nejen Carrey totiž zašel pro inspiraci do světa zvířat. To samé udělal i Hopkins ve ztvárnění Lectera, přičemž on pro změnu vycházel v rámci svých pohybů z ještěrek.

Carrey mimochodem k jejich setkání dodal, že Hopkins dokázal u stolu okamžitě přejít do své "lecterovské" polohy. Jestli měli pánové na stole v tu chvíli nějaké červené maso, musel to být bezpochyby jedinečný zážitek.

Mlčení jehňátek | Foto: 1991 Orion Pictures Corporation
Ace Ventura: Zvířecí detektiv
Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist