Co mají společného Jim Carrey a Anthony Hopkins? Oba se pro své nejslavnější role inspirovali ve světě zvířat

Co mají společného Jim Carrey a Anthony Hopkins? Oba se pro své nejslavnější role inspirovali ve světě zvířat 5 obrázků v galerii
Mlčení jehňátek | Foto: 1991 Orion Pictures Corporation
Ti dva jsou možná na opačné straně hereckého spektra (pokud jde o to, jak se zapsali u diváků), pokud jde ale o inspiraci, vydali se pánové "nakupovat" do stejného krámu.

V první polovině devadesátých let se Jim Carrey již nějakou dobu úspěšně prosazoval jako stand-up komik, ve filmovém světě mu ale štěstí na pořádné role nepřálo. Potřeboval postavu, s níž opravdu zazářil. A výstřední zvířecí detektiv se rozhodně jevil jako látka, kde by člověk s Carreyho slovní i fyzickou vyřídilkou mohl pořádně zabodovat. Jen dodat správně koření.

Carrey proto vymýšlel, jak by měl svou první velkou šanci uchopit a nakonec skončil u vášně samotné postavy - pohyby Ace Ventury založil na tom, jak se pohybují ptáci. A zafungovalo to. Z Carreyho se prakticky přes noc stala žádaná filmová hvězda a o pouhý rok později přišla komerčně ještě o něco úspěšnějšímu dvojka. Ta nám mimo jiné dala tenhle legendární moment....

Dalšímu dílu nic nestálo v cestě, ale Carrey nikdy nebyl veliký fanoušek pokračování a pro trojku se už ukecat nenechal. Je to škoda už proto, že místo ní jsme v roce 2009 dostali přímo příšerného Ace Venturu Juniora.

Carrey nicméně není jediný, kdo čerpal inspiraci ve světě zvířat. Stejně na tom byl Anthony Hopkins, který při ztvárnění Hannibala Lectera v Mlčení jehňátek (1991) vycházel z ještěrek. Pánové to zjistili na společné večeři v roce 2011 (první Ace Ventura obsahuje vtípek na Lectera, takže měli společné téma). Carrey k jejich setkání dodal, že Hopkins dokázal u stolu okamžitě přejít do své "lecterovské" polohy. Jestli měli pánové na stole v tu chvíli nějaké červené maso, musel to být bezpochyby jedinečný zážitek.

Mlčení jehňátek | Foto: 1991 Orion Pictures Corporation
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist