Ryzí superhrdina ze staré školy se blíží. Sylvester Stallone na první fotce ukazuje nadlidskou sílu

Ryzí superhrdina ze staré školy se blíží. Sylvester Stallone na první fotce ukazuje nadlidskou sílu 7 obrázků v galerii
Rambo: Poslední krev | Foto: Lionsgate
Žijící akční legenda se letos představí jako stárnoucí superhrdina a zatím není důvod k obavám, že nepůjde o perfektní alternativu současných komiksových adaptací 'pro mladé'.

Sylvester Stallone sice letos oslaví už 75. narozeniny, ale v natáčení nepolevuje a na stará kolena nijak neubírá své pověsti filmové akční ikony. Spíše naopak - relativně nedávno se už popáté předvedl jako nepolapitelný vykonavatel pomsty John Rambo, jehož mnozí považují za hercovu nejslavnější roli, v mnohém atakující až superhrdinské schopnosti a instinkty. S tím konkrétně souhlasí režisér Julius Avery, který se Stallonem natáčí očekávaný snímek Samaritan, pojednávající o legendárním a 20 let nezvěstném superhrdinovi.

Samaritan, ze zákulisí | Foto: Sylvester Stallone

Avery je součástí té divácké generace, která v mládí neviděla superhrdiny na stříbrných plátnech ani tak v Batmanech a Supermanech, jakožto spíše v akčních hvězdách typu Arnolda Schwarzeneggera, Jackieho Chana nebo právě Stallona. Ten sám se o roli Supermana sice neúspěšně ucházel, ale coby Rocky a Rambo si reputaci odvážného a zarputilého filmového hrdiny vypracoval po svém. A právě takový ryzí typ lidského superhrdiny bychom měli dostat i v případě Samaritana, jenž bude zcela jinou, podle všeho více staromilskou adaptací komiksových motivů, než jaké nabízí hojně navštěvované filmy od MCU nebo DC.

Časopis Total Film nyní zveřejnil s Averym, jenž na sebe upoutal pozornost zejména solidní akční blbinou Overlord, rozhovor, v němž se režisér rozpovídal právě o Stallonovi coby perfektním superhrdinovi. "Superhrdiny jsme tehdy vlastně neměli. Měli jsme akční hrdiny. A Sly byl k superhrdinovi zdaleka nejblíže. A dát ho do filmu o superhrdinovi? To zní tak svěže a stylově a je to něco, co lidi pořádně nakopne. Bude to velká událost - uvidíme naše hrdiny, jako někomu nakopou zadek. Uvidíme Slye, jak provádí věci, které už nedělal dost dlouho, a to ve velmi vynalézavém duchu. Je mu 74! Jsem unešený z toho, kolik toho opravdu zvládne. Říkám vám, že spousta chlapů před třicítkou by nedokázala to, co Sly v tom filmu předvádí."

Samaritan | Foto: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Součástí článku je také nová fotografie z filmu, na které vidíme Stallona s bílým plnovousem, kterak zachraňuje malého chlapce před projíždějící dodávkou - samozřejmě tím, že ji odstrčí vlastní rukou. Jeho nová postava bude tedy doslova disponovat nadlidskou silou a můžeme se těšit na temnější a špinavější náhled na superhrdinskou tematiku, jenž je pro ikonického herce vysoce přitažlivý možná z podobných důvodů jako pro Averyho. Stallone je jedním z průkopníků zablácených a všemi odepisovaných akčních hrdinů a navíc si už párkrát vyzkoušel i pole komiksových adaptací - v polovině devadesátých let nepříliš úspěšně s finančním propadákem Soudce Dredd, roku 2017 se pak nečekaně objevil ve dvojce Strážců galaxie - a s Jamesem Gunnem si evidentně porozuměl a tajemná role ho prý čeká i ve dvojce Suicide Squad.

Samaritan tedy publiku podle všech indicií představí ryzího akčního hrdinu v kůži superhrdiny a je vášnivým projektem jak pro Averyho, vyrůstajícího při obdivování svého hereckého protagonisty, tak i pro Sylvestera Stalloneho, jenž fandům pravidelně zasílal pozdravy z natáčení a který už mnohokrát dokázal, že silné a uvěřitelné hrdiny zkrátka vytvořit umí. Tuzemská premiéra je zatím stanovena na 3. června 2021.

Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist