Proč nikdy nevzniklo pokračování jednoho z nejnedoceněnějších vánočních filmů

Proč nikdy nevzniklo pokračování jednoho z nejnedoceněnějších vánočních filmů 3 obrázky v galerii
Vánoční skřítek (2003) | Foto: New Line Cinema
Vánoční skřítek patří ve Spojených státech mezi nejpopulárnější vánoční klasiky. U nás zas tak neboduje, ovšem najdou se i tací, co ho milují k smrti (třeba autor tohoto článku). Proč ale na film nikdy nevzniklo žádné pokračování?

Vánoční skřítek (2003) vypráví o osudech Buddyho (Will Ferrell), člověka, který se jako malý dostal mezi skřítky, kteří ho následně vychovali. V dospělosti se ale rozhodne zemi skřítků opustit, aby mohl nalézt svého lidského otce v New Yorku. Ovšem když někdo vyroste mezi skřítky, dost se to projeví na jeho chování. Buddy je tak přehnaně přátelský, nezná lidské zvyky a tradice, díky čemuž vzniká celá řada vtipných situací. Ve Spojených státech film bodoval ve velkém, u nás v České republice byl však přijat s mnohem větším chladem. Možná je to prostě tím, že Češi příliš nemusejí Santa Klause, kterého mohou považovat za takového věčného dárkového rivala našeho Ježíška. Kdo ví…

Proč ale po úspěchu v USA nikdy nevzniklo pokračování? Částečnou odpověď přinesl herec James Caan, který si ve filmu zahrál workoholického tátu. Pokračování nikdy nevzniklo, protože Will Ferrell a režisér Jon Favreau spolu během natáčení příliš nevycházeli. Údajně mezi nimi během natáčení panoval poměrně chladný vztah, díky kterému si asi oba oddechli, když se jejich cesty po natáčení rozešly. Ovšem je nutné si položit otázku, zda Vánoční skřítek nějaké pokračování vůbec potřebuje. Dle mého názoru si bohatě vystačíme s jedním filmem. Má totiž určité unikátní kouzlo, které by nějaké pokračování jen těžko napodobilo, tudíž vlastně můžeme být rádi, že Vánoční skřítek žádný další díl asi mít nebude.

Jak se film líbil vám?

Vánoční skřítek (2003) | Foto: New Line Cinema
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články