I zábavní géniové pop music sem tam udělali chybu (a rozpadli se). Peter Jackson představuje první záběry z filmu o Beatles

I zábavní géniové pop music sem tam udělali chybu (a rozpadli se). Peter Jackson představuje první záběry z filmu o Beatles 4 obrázky v galerii
The Beatles: Get Back | Foto: Sneak Peek
Původně měl být střihový dokument The Beatles: Get Back uveden do kin letos v rámci 50. oslav vydání rozlukového alba "Let It Be". Pandemická covidová opatření byla proti, Peter Jackson se uvelebil ve střižně a vznikl první pohled na film, během jehož vzniku slavný režisér a producent se svým týmem střihačů nakoukával, filtroval a seskupoval přes padesát hodin archivního materiálu věnovaného čtveřici ikonických "brouků".

"55 hodin nikdy nezveřejněných videí a 140 hodin zvukové stopy jsem dostal k dispozici, abych splnil sen všech fanoušků a nechal je nahlédnout do zákulisí tvůrčího procesu skupiny." Jackson nás dle vlastních slov přesune v čase zpátky do roku 1969, do studia a společnosti "čtyř přátel, kteří tvoří úžasnou hudbu".

Práce na filmu jsou momentálně v polovině a z představeného videa výše na vás přeskočí lehkost a zdánlivě odlehčená nálada bavičů, jinak také slavných hudebníků tvořících pod "značkou" The Beatles. Jenže nic v době nahrávání Let It Be, posledního alba skupiny, nebylo ideální.

The Beatles | Foto: archiv

Je na co se těšit? Záleží, jak to máte s hudbou a vztahem ke skupině The Beatles. Pravdou totiž je, že v době natáčení Let It Be už de facto nešlo o ony "čtyři přátele", ale rozhádané muže s různými motivacemi a podléhající různým vlivům (John Lennon a jeho japonská "múza" Yoko Ono, mimo jiné). Oscarový dokument Let It Be, který šel do kin až po rozpadu kapely, tuto dusnou atmosféru dle řady komentářů pohříchu vytěsnal (podobně jako nedávno uváděný komerční hit Bohemian Rhapsody v případě skupiny Queen).

Takže i tentokrát dojde na nekritický pomník? Počkejme si na hotový film.

Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist