Cyberpunk 2077: Fanoušci po celém světě se bouří. Důsledkem je stažení herní dystopické pecky z internetového obchodu

Cyberpunk 2077: Fanoušci po celém světě se bouří. Důsledkem je stažení herní dystopické pecky z internetového obchodu 12 obrázků v galerii
Cyberpunk (2077) | Foto: Bandai Namco Entertainment Europe
Nová dlouho očekávaná dystopická RPG hra s názvem Cyberpunk 2077 budí po celém světě rozporuplné ohlasy a společnost Sony se ji rozhodla stáhnout ze svého internetového obchodu PlayStation Store. Proč?

Příběh hry se odehrává v kalifornském městě Night City, který svým vzhledem i povahou odpovídá dnes populárnímu kyberpunkovému stylu. Nacházíme se v korporační metropoli, která je prolezlá všemi možnými gangy a extermními rozdíly v majetnictví. Lidé, kteří zde žijí, jsou někde na pomezí člověka a stroje. V této budoucnosti jsou občané kyberneticky vylepšení, jejich kosmetické úpravy jsou od maličkostí, přes umělé ruce, až po kontroverzní náhradní pohlavní orgány.

Cyberpunk (2077) | Foto: Bandai Namco Entertainment Europe

Ve hře se navíc setkáte s digitálně zpracovanými celebritami jako je ikona Keanu Reeves a dle slov hned několika novinářů a hráčů je zde velmi tenká linie mezi tím, co to znamená být ještě člověk, a co je to už být stroj. Přesto, že C77 vzbudil obrovské haló, má ale pár obrovských chyb.

Podle herního novináře Zdeňka Prince skrývá hra obrovské množství grafických a fyzikálních přešlapů, které není zrovna dvakrát těžké odhalit. Setkáte se s nimi v hlavních misích, dialozích a dalších scénách, což podle jeho slov kazí herní dojem. Možná tedy není zase takovým překvapením, že se společnost Sony rozhodla zakročit, byť opravdu ojedinělým a razantním způsobem.

Cyberpunk (2077) | Foto: Bandai Namco Entertainment Europe

Vše se stalo poté, co od zákazníků obchodu hra obdržela hned několik negativních recenzí, kde si hráči stěžovali na její vady. Společnost Sony Interactive Entertainment se poté rozhodla, že bude nejlepší prozatím hru ze svého trhu stáhnout. Následně poté uvedla, že je vývojářská společnost Cyberpunku 2077, povinna zajistit jejich zákazníkům co nejvyšší herní spokojenost. To znamená, že všem hráčům, kteří ji již v PlayStation Store zakoupili, nabídnou finanční vyrovnání. To vše ale platí v případě, že svou koupi společnosti prokáže. Tato nabídka navíc platí pouze v případě, že se jednalo o hru, která je kompatibilní s konzolemi PlayStation 4 nebo PS5. Dále také přislíbili brzkou opravu všech nedostatků, na které si hráči stěžovali. Už jste sáhli po Cyberpunku 2077 i vy? Jak jste se hrou prozatím spokojení?

Plánujete si Cyberpunk 2077 zakoupit?
Ano
Ne
October Faction: Myslíte si, že jste viděli všechno? Možná byste měli dát šanci seriálu ze světa lidí a monster October Faction: Myslíte si, že jste viděli všechno? Možná byste měli dát šanci seriálu ze světa lidí a monster

Krvežízniví upíři, vlkodlaci, mocné čarodějnice a jedna netradiční rodina. O tom všem pojednává seriálová adaptace komiksu October Faction.

Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist