Jde o jeden z nejrealističtějších trikových záběrů všech dob. A diváci o tom neví

Jde o jeden z nejrealističtějších trikových záběrů všech dob. A diváci o tom neví 6 obrázků v galerii
Osvícení | Foto: Warner Bros.
Každý, kdo viděl Ready Player One: Hra začíná, si bezpochyby ve filmu našel "to svoje". Obsahuje tunu digitálních efektů a je to tak očividné, že vlastně ani divák nečeká nějaké překvapení. Tím nejlepším trikem je ale paradoxně moment, na kterém to ani není poznat.

Množství odkazů ve Spielbergově popkulturní hříčce je opravdu vysoké. Mezi zdaleka nejdiskutovanější momenty trochu nečekaně patří dlouhá scéna, která nás přenesla do roku 1980 do klasiky Stanleyho Kubricka Osvícení.

Filmařsky jde (minimálně pro znalce původního filmu) o ohromující moment, protože prostředí vypadá naprosto identicky. Nabízí se otázka, kolik toho postavili kulisáci a co je práce digitálních mágů. K filmu krátce po premiéře vyšla kniha Art of Ready Player One, která se zmíněné pasáži věnuje a máme odpověď. Jakkoli se tomu obtížně věří, CELÁ scéna je digitální.

Konkrétně v knize stojí: "Nepostavili to, i když se mluvilo o možnost znovu vytvořit kulisu z Kubrickova filmu. Vzhledem k tomu, že jsou ale ve scéně CGI postavy a ne skuteční herci, tým pro speciální efekty nakonec rozhodl, že digitální vytvoření celého prostoru bude pro film fungovat nejlépe."

Nelze jinak než před týmem ILM smeknout. To, že svou práci umí, samozřejmě víme dávno. Ale vytvořit dojem, že se opravdu koukáme na identickou kulisu ze 40 let starého filmu, to je opravdové umění.

Jednotlivé scény porovnává následující video:

Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist