14.12.2020, 15:05

October Faction: Myslíte si, že jste viděli všechno? Možná byste měli dát šanci seriálu ze světa lidí a monster

October Faction: Myslíte si, že jste viděli všechno? Možná byste měli dát šanci seriálu ze světa lidí a monster 25 obrázků v galerii
October Faction (2020) | Foto: Netflix
Krvežízniví upíři, vlkodlaci, mocné čarodějnice a jedna netradiční rodina. O tom všem pojednává seriálová adaptace komiksu October Faction.

Seriál October Faction je natočený podle motivů stejnojmenné komiksové předlohy od autora Stevea Nilese, který poprvé vyšel v roce 2015. Tento hororový grafický román se těší velké oblibě a jak tomu je teď trendem, neunikl své seriálové adaptaci. Té se ujal původem australský režisér Damian Kindler. Z hororového příběhu se zde stalo spíše drama s prvky nadpřirozena a thrilleru, které mělo na Netflixu premiéru počátkem tohoto roku.

Trailer:

V hlavních rolích ne zrovna vzorných rodičů, se představuje herecká dvojice Tamara Taylor a J. C. MacKenzie. Dále vystupují v seriálu jména jako Wendy Crewson, Megan Follows a Stephen McHattie. I přes popularitu knižní předlohy, se seriál nepotýkal zrovna s velkým diváckým nadšením, a tak byla jeho výroba po desetidílné první sérii ukončena. Proč si ale podle mě pozornost přeci jen zaslouží?

October Faction (2020) | Foto: Netflix

Příběhem nás provází poněkud netradiční rodina. Manželský pár se živí jako tajní agenti Pevnosti, společnosti, která má na starosti pobíjení monster, které ohrožují lidské životy. Svou identitu ovšem tají před svýma dvěma dětma, dvojčaty Viv a Geoffem. Jejich dospívání je postupně nutí všímat si podivných událostí, které provází jejich životy a díky jisté nedůvěře ve své rodiče, o tomto tématu nijak nekomunikují.

Geoff odkrývá své schopnosti nahlížet do minulosti a zcela nekontrolovatelným způsobem si pomalu ale jistě vytváří v nové škole nechvalnou pověst. Jeho sestra Viv pak zjišťuje, že má nadání zobrazit blízkou i dalekou budoucnost a způsobuje jí to nejen psychické, ale i fyzické problémy. Oba se obávají posměchu svých spolužáků a tuší ignoranci a nezájem ze strany rodičů. Toto tajemství postupně vrcholí, až se během deseti dílů seriálu odkryje mnohem více, než by si oba sourozenci mysleli.

October Faction (2020) | Foto: Netflix

Jejich rodiče, Fred a Deloris, mezitím naprosto v utajení loví ve dne i v noci monstra, která vypadají jako lidé a snaží se přitom své aktivity před veřejností utajit. To se ale po nastěhování do jejich malého rodného města, zdá být dvakrát větším oříškem než v rozlehlém New Yorku. Otázkou tedy zůstává, zda se jim jejich povolání podaří utajit nejen před společností a svými známými z dětství, ale také před jejich vlastními dětmi?

October Faction (2020) | Foto: Netflix

Během prvních zhruba čtyř dílů, vás budou možná provádět myšlenky, že jste něco takového viděli už nejméně stokrát. Další lovci monster jako jsou upíři, vlkodlaci čarodějnice, další rodinné komplikované vztahy a klišé v podobě středoškolských typických problémů, jako je problém se zařazením se do společnosti či navázat své první milostné vztahy. Jakmile se ale přenesete přes tento ne zrovna lákavý úvod, tak zjistíte, že má v sobě seriál jakési prapodivné tajemství a atmosféru, která vás chytí a už nepustí.

Pravděpodobně budete mít po skončení posledního dílu nadšení pro příběhové pokračování a bude vás lákat představa toho, jak to vlastně všechno dopadne. Ano, tím pádem chci říct, že má první série otevřený konec a je zde zřejmý původní tvůrčí úmysl brzy navázat druhou sezónou. To se ale podle nejnovějších informací bohužel nestane, a za mě je to rozhodně velká škoda.

October Faction (2020) | Foto: Netflix

Upřímně netuším, proč se October Faction shledal s tak nízkým hodnocením a nepopularitou. Dle mého názoru sice nebyl dokonalý a měl své mouchy. Například právě ten ne zrovna lákavý a zajímavý úvod do příběhu, ale ve výsledku se zde stane tolik zvratů, že to jeho prvotní nezajímavý dojem pohřbí hluboko do země. Setkáte se zde i s několika konspiračními teoriemi, nad kterými budete mít chuť uvažovat a odkrývat je společně s hlavními postavmi. O to větší škoda pak je, že nebyly zcela dovysvětlené a pokud se něco nezmění, tak tak navždy zůstanou. Tak co říkáte vy? Dáte tomuto seriálu šanci?

Hodnocení: 70%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

Češi se letos nejraději smáli, báli a zamilovávali. Přinášíme přehled nejsledovanějších filmů a seriálů roku 2020 podle Netflixu Češi se letos nejraději smáli, báli a zamilovávali. Přinášíme přehled nejsledovanějších filmů a seriálů roku 2020 podle Netflixu

Netflix je celosvětová streamovací zábavní služba, která si i v České republice každým rokem tvoří širší a větší fanouškovskou základnu. Letos má...

Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články