Vražedné pobřeží: Než se stal Nickem Slaughterem, byl Rob Stewart bezdomovcem

Vražedné pobřeží: Než se stal Nickem Slaughterem, byl Rob Stewart bezdomovcem 11 obrázků v galerii
Vražedné pobřeží | Foto: Columbia Broadcasting System (CBS)
Herec Rob Stewart sice už dávno shodil svůj pověstný culík a odložil havajské košile, přesto pro diváky navěky zůstane sympatickým (a poněkud lehkovážným) soukromým očkem Nickem Slaughterem, který přivádí k šílenství svou parťačku Sylvii Gerardovou.

Pro Stewarta šlo o zlomovou roli, která mu přinesla nesmazatelný otisk v historii televizní zábavy. Cestu k ní ale rozhodně neměl jednoduchou. Počátky herecké kariéry, kdy se věnoval i režii a scenáristice, se totiž nesly v duchu nejrůznějších špatných rozhodnutí a následovaly nemalé dluhy. Celá věc pro Stewarta dopadla tak nešťastně, že skončil na ulici, dva měsíce přespával na lavičce, žebral o jídlo a stres poté utápěl v alkoholu. V téže době se u něj rozvinul těžký zápal plic, a když to už Stewart začal vzdávat (byl navíc již rok a půl bez práce) a nedoufal, že se štěstí někdy přikloní na jeho stranu, zaslechl o castingu na nový komediální krimi seriál Vražedné pobřeží. A zkusil své štěstí. Všude jinde by s ním pravděpodobně vyrazili dveře, protože na čtení role přišel v dost otrhaném stavu a navíc podnapilý.

Paradoxně mu ale jeho strhaný zjev pomohl, protože přesně takhle si režisér Nicka Slaugtera představoval. Z člověka bez domova se jako mávnutím kouzelného proutku stal hrdina jednoho z nejpopulárnějších seriálů devadesátek. Vražedné pobřeží sice vydrželo na obrazovkách pouhé tři roky (vysílalo se 1991 až 1993), vzniklo nicméně 66 epizod a Stewart poté již nikdy neměl o nabídky nouze (jen v posledních letech si zahrál v seriálových hitech Prezident v pořadí, Slasher nebo Killjoys). Jak už to tak ale chodí, žádná z následujících rolí jeho nejslavnější postavu u diváků nepřekonala.

Killjoys | Foto: SyFy US

Vražedné pobřeží je mimochodem dodnes extrémně populární v Srbsku, které bylo v 90. letech minulého století zmítané občanskou válkou, izolované restrikcemi Spojených národů a obchodním embargem. Seriál z prostředí krásného tropického ostrova se svérázným detektivem se stal v Sbrsku symbolem odporu a opoziční politiky. Měsíc trvající protesty v zimě 97 proti prezidentu Slobodanu Miloševičovi dokonce vytvořily z Nicka třídního hrdinu.

Lidé skandovali slogan "Slotera Nika, za predsednika" (Nick Slaughter Presidentem), Nick byl na billboardech, odznacích, letácích, vznikly o jeho postavě i komiksy. Mnoho hospod a barů bylo přejmenováno na Tropical Heat (jak se show jmenuje v originále) a srbská populární punková skupina Atheist Rap nahrála hit "Sloteru Niče, Srbija ti kliče" (Nicku Slaughtere, Srbsko tě zdraví). Stewart to náhodou zjistil v roce 2008, když se podíval na fandovskou stránku Nicka Slaughtera na Facebooku, kde ze 17 000 členů byla většina ze Srbska. Následně se domluvil s bývalými představiteli opozice a přiletěl za obrovského zájmu médií, politiků a veřejnosti na návštěvu, o čemž vznikl v roce 2012 dokument Slaughter Nick for President.

Slaughter Nick for President | Foto: Indiecan Entertainment

P.S. A abychom pořádně podtrhli tu nostalgii, dorazíme to znělkou!

Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist