A pak proč trvá animace tak dlouho. Pixar nikdy nenatáčí jen jeden film, ale několik jeho verzí

A pak proč trvá animace tak dlouho. Pixar nikdy nenatáčí jen jeden film, ale několik jeho verzí 17 obrázků v galerii
Toy Story: Příběh hraček | Foto: Pixar
Animace je něco, co úplně nechápu. Miluji ji a obdivuji. Stále ale nechápu, jak dokážou všechny ty skicy, náčrtky a obrázky spojit v něco nádherně pohyblivého. Nechápala jsem to už ve 2D podobě, loutkové a v té současné 3D ještě víc. :-) Přijde mi to skutečně jako kouzlo a mám před animátory neskutečný obdiv a respekt.

O to víc mě pokaždé potěší nějaký špek z této branže. Ten dnešní je opět jen dalším důkazem, že tito lidé svou práci dělají skutečně s láskou a neuvěřitelnou pokorou. Za vším je poctivá práce, která se ale může někdy pěkně zkomplikovat, zvláště pokud pracujete pro takové puntičkáře jako jsou animátoři v Pixaru nebo Walt Disney. V jejich filmech má totiž vše přesné místo, vše je promyšlené a zpracované do toho nejmenšího detailu.

Nyní se ukázalo (tedy aspoň já to netušila, nevím jak vy, samozřejmě), že pro každou zemi se může objevit jiná verze daného filmu upravená v určitých detailech, aby lépe oslovila příslušné publikum. V Boredpanda.com si s tím dali takovou práci, že nám to všechno pěkně shrnuli i s názornými obrázky.

Toy Story - verze pozadí za Buzzem Rakeťákem pro Spojené státy a mezinárodní distribuci | Foto: Boredpanda.com/Pixar
V Zootropolis se objevili na obrazovkách různí redaktoři | Foto: Boredpanda.com/Walt Disney

Daný animační tým tak musí jednu scénu vytvořit i několikrát, aby vše sedělo. Jasná práce navíc, která má pouze potěšit. Mnohdy o ní divák nemá tucha, protože neví, jak vypadá daná scéna v jiném regionu nebo oblasti, pro kterou se snímek upravuje. Další důvod proč smeknout. Teď je jen otázkou, který z filmů je pak originál? :-) Všechny?

Všechny obrázky najdete v galerii článku.

Ankety
Půjdete do kina na Dunu?
Určitě, nemůžu se dočkat!
Ne, sci-fi mě nezajímají
Do kina nechodím, na filmy koukám jen doma
Co je to Duna?
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist