Nový Mortal Kombat udělá radost fanouškům filmové verze z roku 1995

Nový Mortal Kombat udělá radost fanouškům filmové verze z roku 1995 7 obrázků v galerii
Mortal Kombat (1995) | Foto: New Line Cinema
Jako teenager jsem u mlátičky Mortal Kombat strávil s kamarády stovky hodin a navzdory tomu, že se pak žánr různě vyvíjel (i "do stran"), nikdy už nic v mých očích ony prastaré rubačky z devadesátých let nepřekonalo. Možná i proto nedám dopustit na filmovou adaptaci z roku 1995, kterou natočil režisér Paul W.S. Anderson (Resident Evil).

Andersonův film, navzdory absenci krvavých fatalit, dle mého dokonale zachytil onu esenci předlohy, což se dodnes málokteré adaptaci herního hitu povede. Svou roli sehrál i skvělý casting (Christopher Lambert jako Raiden je nezapomenutelný). A pak je tu samozřejmě přímo legendární úvodní song...

Herní série se od té doby udržela (s občasným škobrtnutím) na vrcholu a vděčí za to mimo jiné tomu, jak neobvyklou péči má. Že se v zatím posledním vydaném díle Mortal Kombat 11 objevily filmové legendy Rambo, Terminátor a Robocop, o tom jsme vás již informovali. Ale u toho to nekončí. Nově si v NetherRealm Studios pro fanoušky přichystali dodatečný balíček postav Klassic MK Movie Skin Pack, v němž se mezi hratelné postavy přidávají Lambert jako Raiden, Linden Ashby coby Johnny Cage a Bridgette Wilson-Sampras v roli Sonyi Blade (tedy herci, kteří si je zahráli ve zmíněném filmu).

Balíček je již dostupný a vyjde zájemce na 159 korun. Léta sice již Mortal Kombat nehraji, po tomhle mám ale velikánskou chuť svou dětskou herní lásku oprášit. Klobouk dolů před NetherRealm Studios, dělají to dobře!

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články