Jeden z nejmilovanějších komediálních herců 80. a 90. let oznámil odchod do důchodu

Jeden z nejmilovanějších komediálních herců 80. a 90. let oznámil odchod do důchodu 7 obrázků v galerii
Návrat do budoucnosti | Foto: Universal Pictures
Přestože jsme o něm v posledních letech moc neslyšeli, Michael J. Fox z hereckého života úplně nevypadl. Svou kariéru již jednou ukončil a to v roce 2000, kdy kvůli zhoršující se Parkinsonově chorobě Fox odstoupil z hlavní role sitcomu Všichni starostovi muži.

V následujících letech se věnoval hlavně nadaci, která se zabývá osvětou i zlepšením léčby tohoto závažného onemocnění a jen občas hostoval v populárních seriálech (Scrubs / 2001, Dobrá manželka / 2009, Kauzy z Bostonu / 2004, Zachraň mě / 2004, Dobrý boj / 2020). Přestože vždy musel Fox hrát postavy s nějakým onemocněním, aby byly opodstatněné jeho tiky, své role bez debat zvládal. Návrat do většího pracovního nasazení herci umožnily nové léky, které mu pomáhaly zvládat nemoc lépe než kdy dříve.

V roce 2013 si Fox dokonce znovu zahrál hlavní roli v sitcomu The Michael J. Fox Show, ten ale vydržel na obrazovkách jedinou sezónu. Většina diváků si herce spojí hlavně s trilogií Návrat do budoucnosti (1989, 1989 a 1990).

Nyní Fox odchází do důchodu podruhé a tentokrát bohužel již nejspíš natrvalo. Důvodem je to, že má v poslední době v návaznosti na svůj zdravotní stav problém s tím si pamatovat dialogy. A bez něčeho takového se přirozeně herec těžko obejde. Na Kinoboxu přejeme Foxovi jen to nejlepší a doufáme, že mu pokroky v medicíně v budoucnu dovolí ještě nějaký ten comeback. Podobných sympaťáků komediální žánr moc nepamatuje.

The Michael J. Fox Show | Foto: NBC
Dobrá manželka | Foto: Hallmark Channel
Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist