Isobar: Nenatočená velkolepá sci-fi, v níž měl Sylvester Stallone bojovat ve vlaku s monstry od tvůrce Vetřelce

Isobar: Nenatočená velkolepá sci-fi, v níž měl Sylvester Stallone bojovat ve vlaku s monstry od tvůrce Vetřelce 9 obrázků v galerii
Demolition Man | Foto: Warner Bros.
Nadějných projektů, které se nepovedlo dostat na plátna kin, pamatuje Hollywood nespočet. Jedním z těch bezpochyby zajímavějších je velkolepá akční sci-fi Isobar, v níž měl Sylvester Stallone bojovat ve futuristickém vlaku s monstry. A protože má dnes narozeniny Ridley Scott, který na filmu původně pracoval, něco blíže si o Isobaru povíme.

Příběh se měl odehrávat v budoucnosti v rychlovlaku, kde by unikla (pravděpodobně z nějakého přepravního kontejneru) geneticky vytvořená monstra a začala by masakrovat cestující. Na jejich vzhledu pracoval samotný H.R. Giger (tedy "otec" Vetřelce) a snímek měl nabídnout štědrý futuristický vizuál za 90 milionů dolarů. Níže se můžete podívat na několik vzácných preprodukčních storyboardů (pro další zamiřte na konec článku).

Isobar | Foto: Carolco Pictures
Isobar | Foto: Carolco Pictures
Isobar | Foto: Carolco Pictures

Isobar připravovala počátkem devadesátých společnost Carolco Pictures. Režijně dostal projekt na starost Ridley Scott (proto byl u toho nejspíš i Giger), v hlavních rolích se počítalo se Sylvesterem Stallonem a Kim Basinger. Scott nicméně po čase odstoupil, protože se na výsledné podobě nedohodl jak se studiem, tak s produkujícím Joelem Silverem (a Silver byl tehdy velké zvíře, takže pokud jste s ním nenašli společnou řeč, byla to jasná konečná). V Carolco si poté na režii vyhlídli nadějného Rolanda Emmericha, který v té době zaválel se svou nízkorozpočtovou sci-fi Měsíc 44 (1990).

Na scénáři celou dobu dělal Dean Devil (později pravidelný Emmerichův spolupracovník jeho katastrofických projektů). Emmerich s ním dal dohromady verzi, se kterou byli spokojení, Silver ji ale odmítl a chtěl, aby projekt jako scenárista převzal jeho oblíbenec Steven E. de Souza (Komando, Smrtonosná past). Přetahovaná ještě nějakou chvíli trvala a pak v Corolco raději snímek nadobro zrušili a Isobar už nikdy nikdo nevzkřísil.

Vzešlo z toho něco dobrého? Emmerich s Devlinem dostali jako "bolestné" za zrušený Isobar Univerzálního vojáka. Tam už se povedlo snímek bez větších obtíží dokončit a je z toho klasika, takže nakonec příběh se šťastným koncem. Jen je trochu škoda, že to je na úkor lákavě znějícího Isobaru.

Isobar | Foto: Carolco Pictures
Isobar | Foto: Carolco Pictures
Isobar | Foto: Carolco Pictures
Isobar | Foto: Carolco Pictures
Isobar | Foto: Carolco Pictures
Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist