Herní trilogie Mass Effect se vrátí ve vylepšeném kabátě. Konkurenci jí ale dělají modifikace

Herní trilogie Mass Effect se vrátí ve vylepšeném kabátě. Konkurenci jí ale dělají modifikace 3 obrázky v galerii
Mass Effect Legendary Edition | Foto: EA/Bioware
Sci-fi trilogie Mass Effect patří mezi nejmilovanější hry všech dob. Není proto divu, že se tvůrci ze studia Bioware rozhodli vydat remaster všech tří dílů, aby onu lásku opět rozohnili. Má ale cenu legendární edici kupovat, když dosti podobných vylepšení mohou dosáhnout i modifikace?

Studio Bioware si prochází dosti temnými časy. Po neúspěchu s hrami Mass Effect: Andromeda a Anthem nad nimi mnoho fanoušků zlomilo hůl. Už dávno nejsou považováni za krále RPG her, kterými byli za časů herních sérií jako Baldur´s Gate, Knights of the Old Republic, atd. Svou reputaci si ale chtějí alespoň maličko napravit vydáním legendární edice trilogie Mass Effect, která patří mezi to nejlepší, co studio kdy vytvořilo. Edice by tak měla vylepšit textury, grafiku, barvy a efekty, přičemž bychom se v ní mohli dočkat i pár menších vychytávek v podobě nových zbraní a zbrojí. V hlavním ději se ale tvůrci šťourat nebudou. Bude kladen důraz pouze na estetickou stránku hry. Takže pokud někdo doufal, že by budoucí edice mohla nějakým způsobem opravit finále třetího dílu, musíme hořce zklamat. K ničemu takovému nedojede.

Pokud hrajete na konzolích, legendární edici byste si asi zakoupit měli, ale zásadní otázka je, zda vůbec má cenu legendární edici kupovat na PC, když si můžete hry namódovat. Během let vznikla na všechny díly trilogie řada působivých modifikací, které celkově vylepšují jejich vzhled. Obzvlášť oblíbený je například ALOT, který ubírá prvnímu dílu na stáří tak o čtyři roky. V průběhu let si fanoušci s modifikacemi opravdu pohráli, proto mnozí mohou usoudit, že koupě legendární edice je zbytečná, protože stejného efektu mohou zdarma dosáhnout módy. Na druhou stranu ale s legendární edicí dorazí i všechna dostupná DLC, což je zrovna od studia, které mají na vodíku chamtivci z EA, poměrně dost štědré lákadlo. Tvůrci navíc museli počítat s tím, že spousta PC hráčů módy využívá, proto je taky možné, že mají v rukávu nějaké vizuální eso, kterým si všechny ty prosťoučké modifikace s klidem strčí do kapsy. O tom se holt budeme muset přesvědčit až příští rok.

Mass Effect: Legendary Edition vyjde na jaře 2021.

Mass Effect 3 | Foto: EA/Bioware
Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist