20.11.2020, 10:30

Trailer: Oscarový režisér Steve McQueen představuje seriál o londýnských imigrantech. Půjde o velice osobní projekt

Trailer: Oscarový režisér Steve McQueen představuje seriál o londýnských imigrantech. Půjde o velice osobní projekt 9 obrázků v galerii
Sekerka (2020) | Foto: Amazon Prime Video
Steve McQueen vypráví o nedávné historii svého lidu.

Sekerka je nový ambiciózní televizní projekt britského režiséra Stevea McQueena, držitele Oscara za otrokářské drama 12 let v řetězech či sugestivních osobitých dramat jako Hlad či Stud. Jde o pětidílnou antologickou minisérii vyprávějící příběhy odehrávající se v komunitě londýnských imigrantů z Karibiku od konce 60. do poloviny 80. let minulého století. Název seriálu vychází z jamajského přísloví, které je v Karibiku hojně používáno: "Pokud jste velkým stromem, jsme malou sekerou."

Pro McQueena půjde vzhledem k jeho původu zřejmě o velice osobní projekt, jelikož je jedním z potomků oné generace přistěhovalců, o jejichž nelehkých osudech bude v tomto počinu pojednávat. Jednotlivé epizody dějově zřejmě nebudou provázané a každá bude mít jinou stopáž. První díl, jenž je už nyní k dispozici na HBO GO, trvá dokonce přes dvě hodiny. Další epizody už by však měly být výrazně kratší.

Ze známých herců se v Sekerce objeví např. John Boyega (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Černobílá spravedlnost) nebo Letitia Wright (Black Panther).

Sekerka | Foto: Amazon Original
Sekerka | Foto: Amazon Original
Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist