13.11.2020, 10:00

Horníci na home office: Absolvent Vysoké školy báňské natočil bláznivou komedii o svých hrdinech. Dnes míří zdarma na internet

Horníci na home office: Absolvent Vysoké školy báňské natočil bláznivou komedii o svých hrdinech. Dnes míří zdarma na internet 7 obrázků v galerii
Horníci na home office | Foto: detail plakátu
Dnes, tedy v pátek 13. listopadu ve 13:11, bude mít na internetu premiéru nová česká komedie Horníci na home office. Režisérem černočerného humorného snímku je Vladimír Skórka, který v první vlně pandemie zabodoval se seriálem sKORO Na mizině.

Home office se stal v posledních měsících každodenní realitou pro stovky tisíc Čechů. Zápletka nové komedie tak vtipně reaguje na aktuální situaci a rozehrává myšlenku, jak by vypadala práce z domova v případě horníků.

Sám režisér pochází z hornické rodiny a je absolventem Vysoké školy báňské. K tématu měl tedy velice blízko. „Horníci jsou pro mě opravdoví hrdinové a k jejich práci mám velký respekt. Což se, myslím, projevilo i na výsledku, třebaže se jedná o bláznivou komedii,“ dodává režisér Skórka.

Horníci na home office | Foto: archiv

Filmové natáčení probíhalo za přísných hygienických podmínek v Ostravě, mimo jiné v hornickém muzeu Landek. Hlavních rolí havířů, kteří se ze dne na den ocitnou bez práce, se ujali Karel Zima, Josef Kaluža a Robin Ferro.

Komedii Horníci na home office můžete sledovat na této internetové stránce. Zdarma bude ke zhlédnutí i v následujících týdnech. Její autoři doporučují její sledování kvůli "hojnému výskytu peprvných výrazů" od 15 let věku.

Horníci na home office - z natáčení | Foto: archiv
Ankety
Zajímá vás Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary?
Určitě, dokonce se tam chystám.
Zajímá, ale nejezdím.
Zajímá mě, co se tam objeví a co se dostane do distribuce.
Moc mě nezajímá.
Nezajímá, festivaly nesleduji.
Je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články