Jurský svět: Nadvláda hlásí dotočeno. Ve třetím díle se dočkáme starých známých

Jurský svět: Nadvláda hlásí dotočeno. Ve třetím díle se dočkáme starých známých 5 obrázků v galerii
Jurský svět | Foto: Universal Pictures
Třetí díl Jurského světa měl tu smůlu, že s natáčením začal v únoru letošního roku, tedy přibližně někdy v době, kdy se koronavirus začal dostávat z Číny do západních zemí ve velkém. I přes komplikovanou produkci se ale tvůrcům podařilo film dotočit ještě letos.

Padla poslední klapka připravovaného snímku Jurský svět: Nadvláda (2021). Filmovou trilogii dokončuje režisér Colin Trevorrow, který je zodpovědný za první díl z roku 2015, Jurský svět. Ten slavil úspěch jak v box officu, tak i u kritiků. Proto nebylo divu, že nedlouho poté vzniklo i pokračování s názvem Jurský svět: Zánik říše (2018), který už měl o něco více rozporuplnější reakce. Třetí díl má ale opravdu parádní lákadlo v podobě hereckého obsazení, které musí každému fanouškovi série vykouzlit úsměv na tváři. Vrátí se totiž herecké trio Sam Neill, Laura Dern a Jeff Goldblum, sympaťáci z Jurského parku (1993), kteří si získali srdce milionu lidí.

Koronavirus však celou produkci zkomplikoval. Natáčení odstartovalo v únoru, ale po pár týdnech muselo být kvůli pandemii přerušeno. Po následném obnovení natáčení se tvůrci rozhodli pro velice striktní protiopatření, která měla zabránit šíření covidu mezi herci a štábem. Díky oné striktnosti se opravdu dařilo natáčení udržet aktivní, párkrát se však stalo, že byl někdo z produkce testován pozitivně, tudíž se celý proces musel opět pozastavit. Naposledy se tak stalo v říjnu, tedy pouhých pár týdnů před koncem natáčení.

Konečně ale padla poslední klapka, tudíž film putuje do postprodukce. Dočkáme se ho ale až v červnu roku 2022.

Jurský svět: Nadvláda | Foto: Universal Pictures
Ankety
Kterému filmu byste dali Českého lva?
Atlas ptáků
Chyby
Muž se zaječíma ušima
Okupace
Zátopek
Nemůžu posoudit.
Na české filmy se moc nedívám.
Nejnovější články:
Načíst další články