Donald Trump ve filmech a seriálech aneb Kde všude si slavný magnát střihl roličku

Donald Trump ve filmech a seriálech aneb Kde všude si slavný magnát střihl roličku 8 obrázků v galerii
Reality show The Apprentice | Foto: NBC
Prezidentské volby ve Spojených státech jsou za námi a nikoho asi nepřekvapí, že momentálně dělá Donald Trump vše pro to, aby výsledky zpochybnil a předvádí u toho skoro Oscarový výkon (pokud si představíme - například - "hrdinu" z Domu karet).

Je vlastně až s podivem, že se Trump nikdy nevydal na dráhu herce. Pozornost jednoznačně miluje a na filmovém plátně se jí dostává jako málokde. Ne že by Trumpa ta myšlenka nenapadla. Vždycky byl ale hlavně obchodník a necítil, že by před kamerou vydělávat tolik peněz, kolik by chtěl.

Chvíli si pohrával i s myšlenkou, že z něj bude filmový producent, případně majitel filmového studia. Tam už by se nějaké ty dolárky ve velkém hrnout mohly. Nakonec ale zvolil byznys s nemovitostmi, budoval si značku tam a později si vystačil s tím, že čas od času někde zahostuje jako hvězdný host.

Fahrenheit 11/9 | Foto: Midwestern Films LCC

A právě těmhle drobným vpádům do filmů a seriálů se níže podíváme na zoubek. Také je třeba zmínit, že za svůj život získal dvě Zlaté maliny (za komedii Duchové to nedokáží v roce 1989 a dokumenty Death of a Nation a Fahrenheit 11/9 z roku 2018) a má dvě nominace na Emmy za svou účast v reality show The Apprentice, která posuzuje obchodí schopnosti soutěžících.

Na konec úvodu dodám, že většinou Trump vystupuje sám za sebe, protože - jakožto okamžitě rozpoznatelná osobnost - nepotřebuje hrát někoho jiného.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Macaulay Culkin by možná nesouhlasil, ale kratičký výstup Donalda Trumpa v druhém dílu Sám doma, kdy ukazuje Kevinovi cestu, patří bez debat k nejikoničtějším momentům celého filmu. To, jakým způsobem si Trump Kevina změří, když si uvědomí, že se ho ptalo dítě, to se nezapomíná.

Fresh Prince (4. série, rok 1994)

V roce 1994 už se Trump etabloval coby úspěšný byznysmen, takže když tvůrci oblíbeného sitcomu Willa Smithe hledali pro epizodu, kdy rodina prodává dům, možného kupce, byl Trump přímo dokonalé řešení. Zajímavé na tomhle cameu je, že si vzal po svůj bok tehdejší manželku Marlu Maples.

Zoolander (2001)

Když se točil příběh nejslavnějšího modela na světě (který nebyl), Donald Trump u toho přirozeně nemohl chybět. Nesmíte ale mrknout, jinak ho minete, krátce se jen vyjádří k hlavnímu hrdinovi. A ano, po jeho boku je Melanie, ale tehdy spolu "jen" chodili. Mimochodem, Trump měl později (jak je u něj dobrým zvykem) svérázné zamyšlení se nad tím, proč dvojka pohořela: prý v "zeitgeist" době už mužští modelové nikoho nezajímali.

Duchové to nedokáží (1989)

Další film, kde Trump hraje sám sebe a rovnou z toho bylo nechvalně proslulé ocenění Zlatá malina za nejhorší herecký výkon. Výjimečné je, že nejde o pouhé cameo, ale o skutečný výstup, díky čemuž je Donald Trump jediný americký prezident, který dostal Zlatou malinu za opravdový herecký výkon (dalšími oceněnými jsou Ronald Reagan a George W. Bush, ti si však vysloužili Malinu za použité archivní záběry v dokumentárních filmech).

Sex ve městě (2. série, 1999)

New York a Donald Trump k sobě neodmyslitelně patří. Jeho krátký výstup v kultovním Sexu ve městě tak byl nejspíš nevyhnutelný. Ostatně, jak říká Carrie z pozice vypravěče, zatímco Samantha popíjí na baru: "Samanta, sklenka cosmopolitanu a Donald Trump, víc z New Yorku dostat nemůžete."

Všichni starostovi muži (2. série, 1997)

Když potřebuje Mike (jako vždy neodolatelný Michael J. Fox) pomocnou ruku pro starostu, který bojuje s psaním vlastní biografie, kdo jiný může nastoupit na scénu než Trump, jenž měl v té době sám na kontě již tři takové knihy?

Malí uličníci (1994)

Vzácná chvíle, kdy nehraje Donald Trump sám sebe. V rodinné komedii Malí uličníci si zahrál opravdu drobnou roli otce Walda. Přirozeně velmi bohatého otce s výmluvnou větou "jsi nejlepší syn, jakého si lze za peníze pořídit".

Wall Street 2: Peníze nikdy nespí (2010)

Filmový žralok z Wall Street si v pokračování vyrazil ke kadeřníkovi a přirozeně tam nemohl na někoho menšího než Trumpa. Dva velikáni na jednom hřišti, jen tak lze popsat scénu, v níž je sice Gekko v podání fantastického Michaela Douglase, ale za hlavní hvězdu tu platí Trump.

Tak jde čas (2005)

A nakonec Trump v nejdéle běžícím americkém seriálu jakožto člověk, jemuž se ženy vrhají k nohám a jsou ochotny udělat cokoli, ale doslova cokoli pro to, aby pro něj mohly pracovat. Tuhle pozici si Trump bezpochyby užil.

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist