Extravagantní gotická rodinka a hmyzí džus. Návrat kontroverzního umělce Tima Burtona je na dosah

Extravagantní gotická rodinka a hmyzí džus. Návrat kontroverzního umělce Tima Burtona je na dosah 19 obrázků v galerii
Addamsova rodina (1991) | Foto: Paramount Pictures
Rodina Addamsových je jednou z nejgotičtějších filmových a seriálových podívaných všech dob, ale její novodobé remaky ani zdaleka nedosahují takové oblíbenosti jako její prvotiny. Změní se to?

Oblíbená strašidelná rodinka získala od svého prvního seriálového ztvárnění v letech 1964 - 1966 mnoho dalších adaptací. Jednou z populárních je verze z devadesátých let minulého století, kde se v hlavní roli objevují filmové hvězdy jako Anjelica Huston, která si zahrála v kultovních Čarodějkách (1990), Christina Ricci, tehdy malá gotička Wednesday, která se později ukázala po boku Johnnyho Deppa v Burtonově Ospalé díře (1999), Christopher Lloyd, Raúl Juliá a další. Tato verze Addamsovy rodiny rozpoutala její popularitu pro nové generace a nyní je opět ten správný čas na další adaptaci, aby s nimi vyrůstaly i vaše děti.

Addamsova rodina (1991) | Foto: Paramount Pictures

Minulý rok se o to pokusilo studio Universal Pictures. Jenže marně. Animovaná napodobenina se ani zdaleka nedočkala takové slávy jako její prvotina. Proč? Dle mého názoru to postrádá tu správnou gotickou atmosféru a také prapodivný poddruh černého humoru, díky kterému byla tato rodinka populární a oblíbená. Addamsova rodina zkrátka není pohádka pro malé děti, a tak by to mělo zůstat.

Addamsova rodina (2019) | Foto: Universal Pictures

Napraví neúspěch z minulého roku oblíbený americký kontroverzní režisér Tim Burton? Tvůrce loutkových stop-motion filmů jako je Vincent, Ukradené Vánoce nebo Mrtvá nevěsta a zároveň režisér hraných snímků jako je Střihoruký Edward, Beetlejuice či Karlík a továrna na čokoládu? Tim Burton má pro tuto misi opravdu skvělé předpoklady a nová verze rodiny Addamsových má tak velkou ambici upoutat znovu pozornost stálých, ale i nových a mladších fanoušků.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005) | Foto: Warner Bros.

Mezi další zajímavé novinky bychom možná mohli přiřadit i již delší dobu řešené téma, zda se vrátí legendární Beetlejuice. Film vyprávějící příběh o mladém manželském páru duchů, který se chce zbavit nově zabydlené živé rodiny v jejich domě. Společnými silami povolají slavného "bio-exorcistu" na volné noze, aby živé vetřelce vyděsil a přesvědčil k odstěhování.

Tim Burton jeho volné pokračování nevyloučil. Ještě aby ano, když to byl právě tento avantgardní polovičně hraný a polovičně animovaný snímek, který mu na konci osmdesátých let minulého století, vyšlapal cestičku mezi režisérskou smetánku Hollywoodu.

V hlavních rolích zde vystoupila například Winona Ryder, Alec Baldwin, Greena Davis nebo hvězdný Michael Keaton. Právě na něm záleží, zda se dá natáčení Beetlejuice 2 do pohybu. Tim Burton totiž prohlásil, že se do snímku pustí jen v případě, že se do hlavní role ducha Betelgeuse Michael vrátí.

Beetlejuice (1988) | Foto: Warner Bros

Zatím toho o nové Addamsově rodině nic moc známé není. Ví se ale, že by měl Burton po dlouhé době nespolupracovat se studiemi Disney, ale s distribuční společností Netflix. I to by mohla být předzvěst něčeho nového a skvělého. Každý fanoušek Tima Burtona mi dá jistě za pravdu, že mu v posledních letech spolupráce s Disneyho studii zrovna dvakrát nesvědčila.

Co se týče obsazení, spekuluje se o hvězdné Evě Green, která by si zde měla střihnout roli Morticie, a nebo oblíbeného Freddieho Mercuryho, Ramiho Maleka, který bude stát po jejím boku jakožto věrný manžel Gomez. Jaký je váš názor? Dočkáme se podle vás skvělého remaku?

Filmová fakta: Švankmajerovy filmy jako inspirační zdroj pro Burtonova Beetlejuice? Filmová fakta: Švankmajerovy filmy jako inspirační zdroj pro Burtonova Beetlejuice?

Beetlejuice je jeden z dalších proslulých snímků Tima Burtona, který v sobě odráží nejen umělcovu duši, ale také jeho značné inspirace z evropské...

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist