11.11.2020, 17:00

Než skončí pandemie: Podporou streamovacích služeb pomůžete v nelehké situaci tuzemské kinematografii

Než skončí pandemie: Podporou streamovacích služeb pomůžete v nelehké situaci tuzemské kinematografii 6 obrázků v galerii
Než skončí léto | Foto: Aerofilms
Kolega Tomáš Chvála nedávno na Kinoboxu publikoval průvodce streamovacími službami v Česku. Jeho výčet největších světových hráčů (Netflix, HBO, Amazon atd.) budu postupně doplňovat menšími poskytovateli VOD služeb, kteří nabízejí kurátorsky vychytanější obsah pro cinefilní publikum. Stojí za to je podpořit, neboť jsou na finančních příspěvcích existenčně závislí. O poznání víc než například Netflix či jiní globální hráči na poli streamovacích služeb.

Dnes si představíme službu Aerovod, která patří do rodiny tuzemských kin Aero, Bio Oko a Světozor, Univerzitního kina Scala, Bia Central a distribuční společnosti Aerofilms.

Náhled služby Aerovod | Foto: archiv

Na svých stránkách nabízí k přehrání (od 60 kč) či stažení (od 110 kč) stovky snímků nejen z katalogu distribuční společnosti Aerofilms. Aktuálně na platformě najdete online katalog festivalu Mezipatra 2020. Provozovatelé Aerovodu pravidelně doplňují portfolio o novinky (Než skončí léto, Meky, Fany a pes), kolekce filmů, které doporučují vybrané osobnosti (například Vladimir 518, herec Jan Cina, novinářka Apolena Rychlíková a další), restaurované klasiky či soubory snímků spojené pod dané téma (30 let svobody, Asijské filmy, Erotika a umění, Ezo).

Svého restauratéra či vládními opatřeními jinak postiženého podnikatele již delší dobu podporuje leckdo. A nejinak je tomu v případě tuzemských provozovatelů kin a distributorů, kteří se zjara ve větší míře (či zcela nově) pustili do poskytování streamovacích/VOD platforem. Aerovod je tu již delší dobu, v rámci novinek si nicméně přichystal jednu pro ty, co váhají s nákupem vánočních dárků. Darovat můžete měsíční (150 kč) nebo roční (1650 kč) předplatné této služby, případně stažení/přehrání konkrétních titulů z katalogu Aerovodu.

Darujte předplatné | Foto: archiv

Poskytovatel služby k tomu dodává: "Předplatné je ideálním dárkem pro filmové fanoušky, který lze navíc pořídit pár kliky z pohodlí domova – odpadá tedy nutnost vyrážet do obchodu či čekat na kurýra. Po zakoupení předplatného na stránce daruj předplatné se kupujícímu vygeneruje voucher, který pak může obdarovanému poslat nebo vytisknout a předat fyzicky. Obdarovaný může předplatné okamžitě začít využívat – pro rodinnou vánoční pohodu je na Aerovodu nachystaná speciální kolekce vánočních snímků."

Než skončí léto | Foto: Universal Pictures

Nejste ještě rozhodnuti? Ve spolupráci s Aerovodem vám přinášíme soutěž o tři bezplatné streamy snímku Než skončí léto.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci dosáhnout na výhru? Napište 3 nové komentáře k filmům / seriálům / pořadům z databáze Kinobox.cz (delší než 250 znaků) a na e-mail soutez@kinobox.cz (předmět: "aerovod") zašlete váš nickname. Uzávěrka soutěže je v pondělí 16. listopadu 2020 v 10:00. Tři vylosovaní se mohou těšit na bezplatné zhlédnutí filmu Než skončí léto.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články