Tvůrcům filmu Vyšehrad "někdo ukradl scénář". Představují se první záběry s postavou funkcionáře Berbra, jehož korupční kauza aktuálně otřásá českým fotbalem

Tvůrcům filmu Vyšehrad "někdo ukradl scénář". Představují se první záběry s postavou funkcionáře Berbra, jehož korupční kauza aktuálně otřásá českým fotbalem 7 obrázků v galerii
Miroslav Hanuš v roli "Taťky" | Foto: Bioscop
Tvůrci připravovaného filmu Vyšehrad představují první ukázku z natočeného materiálu. Celovečerák pokračující v příběhu fotbalového floutka "Laviho" v jedné z rolí poukazuje též na skutečnou figuru českého fotbalu, o které se v posledních dnech hodně mluví. Někdejšího místopředsedu Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Romana Berbra, který byl v minulých dnech obviněn z úplatkářství v druhé a třetí lize, ve snímku Vyšehrad ztvárnil Miroslav Hanuš. Ukázku z filmu si přehrajete níže.

Sám život napsal scénář, který jako kdyby kopíroval ten filmový. V současnosti nejpropíranější kauza tuzemského fotbalu týkající se Romana Berbra a FAČR byla jako jedna ze zásadních scén snímku Vyšehrad natočena už v září. Necelý měsíc poté skončil neslavně i reálný „Taťka“, jak se Berbrovi ve sportovních kruzích přezdívá.

„Je to v podstatě jediná vážná scéna v téhle komedii, ale je tak pravdivá… Pár týdnů poté, co jsme tohle natočili, zatkli reálného Romana Berbra. To nevymyslíte, to píše sám život. Nebo jak my s oblibou říkáme: Někdo nám asi ukradl scénář filmu,“ vysvětlil s úsměvem producent snímku Ctibor Pouba.

Během natáčení s Jakubem Štáfkem (na snímku vlevo) | Foto: Bioscop

Fotbalistu "Laviho" si v celovečeráku znovu zahraje Jakub Štáfek, který je spolu s Martinem Koppem též režisérem filmu. Laviho agenta Jardu znovu ztvární Jakub Prachař, zůstávají i Ondřej Pavelka jako předseda a Jiří Ployhar coby trenér FK Slavoj Vyšehrad. V dalších rolích se představí například Ivana Chýlková, David Prachař, Jaroslav Plesl, David Novotný či Jiří Dvořák. Nebudou chybět ani camea skutečných hvězd tuzemského sportu.

Vyšehrad by se měl do českých kin podívat příští rok pod hlavičkou distribuční společnosti Bioscop.

Miroslav Hanuš jako Roman Berbr | Foto: Bioscop
Jakub Štáfek se znovu představí jako fotbalový floutek "Lavi" | Foto: GangBang Production

Podívej se na Vyšehrad: FYLM online hned teď!

Ankety
Na který z prosincových blockbusterů se těšíte nejvíce?
West Side Story
Spider-Man: Bez domova
Matrix Resurrections
Jiný/žádný
Nejnovější články:
Načíst další články