19.10.2020, 14:00

Jake a tlusťoch: oblíbený seriál měl původně skončit po pár dílech. Co ho zachránilo?

Jake a tlusťoch: oblíbený seriál měl původně skončit po pár dílech. Co ho zachránilo? 5 obrázků v galerii
Jake a tlusťoch | Foto: CBS
Jde o televizní klasiku, kterou v devadesátých letech sledoval snad každý. A přesto jsme se málem dalších čtyř sérií nedočkali, protože televize původně show zařízla.

První série Jakea a tlusťocha se vysílala v letech 1987 až 1988 a podle všeho si nevedla v rámci sledovanosti tak dobře, jak v CBS doufali. Seriál proto dostal po první sérii stopku a pro neobvyklý tým vyšetřovatelů to nevypadalo dobře. Pak přišlo nečekané řešení. A mohl za to Magnum.

Seriál Magnum s Tomem Selleckem, který pracuje jako soukromé očko na Havaji, není třeba divákům blíže představovat. Magnum se vysílal od roku 1980 a po sedmé sérii chtěl Selleck skončit. Není se čemu divit - poměrně striktní smlouva s televizí mu neumožňovala, aby se upsal jiným projektům, což ho mimo jiné stálo roli Indiana Jonese. Tučným šekem se nicméně nechal Selleck přemluvil ještě k jedné sérii a Magnum skončil v roce 1988.

Herci, kteří odmítli slavné role (a mnozí toho dodnes litují) Herci, kteří odmítli slavné role (a mnozí toho dodnes litují)

Někdy se prostě do vám nabízené role nevcítíte a radši ji odmítnete, nežli byste ji s odporem hráli. Jindy se vám třeba nelíbí výše slíbené...

Televizi CBS tím zůstalo poměrně drahé zařízení studia na Havaji, kde se Magnum točil a které najednou nebylo k čemu použít. Producenty Jakea a tlusťocha napadlo, že by se jejich hrdinové mohli v seriálu přestěhovat na Havaj, set by se tak využil a všichni by byli spokojení. To bylo pro televizi zajímavé, dala zelenou další sérii a ta vystřelila v rámci sledovanosti nahoru. V roce 1990 pak pravděpodobně vypršela CBS smlouva na pronájem zmíněného studia a seriál se tak přestěhoval zpátky do Los Angeles. Celkem vydrželi Jake a tlusťoch v éteru pět sezón a vzniklo 103 epizod. Slušný výkon na show, kterou chtěli v CBS prapůvodně utnout již po 22 dílech.

Ironií osudu je, že sám Magnum paradoxně vznikl proto, aby byl onen set využit, neboť se v něm v letech 1968 až 1980 natáčel seriál Hawaii Five-O.

Magnum | Foto: CBS
Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist