25.10.2020, 15:05

Jake a tlusťoch: televizní klasiku původně zrušili po jediné sezóně. A pak přišel telefon z Havaje

Jake a tlusťoch: televizní klasiku původně zrušili po jediné sezóně. A pak přišel telefon z Havaje 5 obrázků v galerii
Jake a tlusťoch | Foto: CBS
Jde o televizní klasiku, kterou v devadesátých letech sledoval snad každý (ostatně, i dnes si stále drží své místo v televizním programu). Přitom stačilo málo a dalších sérií bychom se nedočkali. Televize totiž původně show po jediné sezóně zařízla.

První série Jakea a tlusťocha se vysílala v letech 1987 až 1988 a podle všeho si nevedla v rámci sledovanosti tak dobře, jak v CBS doufali. Seriál proto dostal po první sérii stopku a pro neobvyklý tým vyšetřovatelů to nevypadalo dobře. Pak přišlo nečekané řešení. A mohl za to Magnum.

Seriál Magnum s Tomem Selleckem, který pracuje jako soukromé očko na Havaji, není třeba divákům blíže představovat. Magnum se vysílal od roku 1980 a po sedmé sérii chtěl Selleck skončit. Není se čemu divit - poměrně striktní smlouva s televizí mu neumožňovala, aby se upsal jiným projektům, což ho mimo jiné stálo roli Indiana Jonese. Tučným šekem se nicméně nechal Selleck přemluvil ještě k jedné sérii a Magnum skončil v roce 1988.

Herci, kteří odmítli slavné role (a mnozí toho dodnes litují) Herci, kteří odmítli slavné role (a mnozí toho dodnes litují)

Někdy se prostě do vám nabízené role nevcítíte a radši ji odmítnete, nežli byste ji s odporem hráli. Jindy se vám třeba nelíbí výše slíbené...

Televizi CBS zůstalo poměrně drahé zařízení studia na Havaji, kde se Magnum točil. A otázkou bylo k čemu ho použít. Producenty Jakea a tlusťocha proto napadlo, že by se jejich hrdinové mohli v seriálu přestěhovat na Havaj, set by se tak využil a všichni by byli spokojení. To bylo pro televizi zajímavé, dala zelenou další sérii a ta vystřelila v rámci sledovanosti nahoru. V roce 1990 pak pravděpodobně vypršela CBS smlouva na pronájem zmíněného studia a seriál se mohl přestěhovat zpátky do Los Angeles. Celkem vydrželi Jake a tlusťoch v éteru pět sezón a vzniklo 103 epizod. Slušný výkon na show, kterou chtěli v CBS původně utnout již po 22 dílech.

Ironií osudu je, že sám Magnum paradoxně vznikl proto, aby byl onen set využit, neboť se v něm v letech 1968 až 1980 natáčel seriál Hawaii Five-O.

Magnum | Foto: CBS
Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články