13.10.2020, 17:00

Je spotřeba potřeba? Nejstarší evropský filmový festival s ekologickou tématikou proběhne online

Je spotřeba potřeba? Nejstarší evropský filmový festival s ekologickou tématikou proběhne online 7 obrázků v galerii
Móda 2.1 | Foto: archiv festivalu Ekofilm
V reakci na nově vyhlášená opatření proti šíření covidu pořadatelé 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM odkládají projekce filmů v kinosálech na pozdější termín. Fanouškům však nabídnou část přislíbeného doprovodného programu. Zachována zůstává úvodní debata, která bude zájemcům přístupná online včetně možnosti pokládat otázky. Připraveno bude i zahájení festivalu Kapitánem Demem a slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku.

„Naší nejvyšší prioritou je bezpečnost našich fanoušků i účinkujících, proto plně respektujeme nově vyhlášená protiepidemická opatření. Projekce proto odkládáme na dobu, až současná opatření a největší ohrožení odezní, o konkrétním termínu budeme ještě informovat. Některé části doprovodného programu, které jsou s nově vyhlášenými opatřeními v souladu, proběhnou podle plánu. Zájemci napříč republikou se tak mohou těšit jak na online zahájení festivalu Kapitánem Demem, tak na úvodní besedu za účasti ministra životního prostředí, předních odborníků z vysokých škol i zástupců byznysu a nevládních organizací,“ reaguje na nově vyhlášená opatření produkční festivalu Pavlína Vidnerová.

Slavné výzkumnice primátů Jane Morris Goodall | Foto: archiv Ekofilmu

Úvodní beseda „Je spotřeba potřeba?“ proběhne v původně plánovaném termínu ve středu 14. října v 16:00 hodin. Účastníci besedy se sejdou v budově ministerstva životního prostředí v Praze a diváci ji budou moct sledovat v online streamu. Stačí se připojit k webu EKOFILMu, streamovat ji bude také Česká tisková kancelář.

Zachováno v původním termínu zůstává i zahájení festivalu s Kapitánem Demem. Proběhne 14. října od 18:30 hodin opět online na webu EKOFILMu a tentokrát navíc i na internetové televizi MALL.TV.

Pastvina | Foto: archiv Ekofilmu

V pátek 16. října od 19:00 hodin, opět podle plánu, proběhne online Slavnostní vyhlášení vítězů EKOFILMu s moderátory Vladimírem Kořenem a Ladislavem Mikem. Veřejnost i filmaři se tak dozví, kdo získal jednotlivé ceny a rozdělí si odměnu v přepočtu zhruba 52 tisíc korun (2 312 amerických dolarů). Nejen vítězné filmy si pak budou moct diváci vychutnat v náhradním termínu 27.–28. listopadu v Brně.

Včely, rap a ohleduplná spotřeba. Nejstarší evropský filmový festival s ekologickou tématikou láká na dokument nominovaný na dva Oscary Včely, rap a ohleduplná spotřeba. Nejstarší evropský filmový festival s ekologickou tématikou láká na dokument nominovaný na dva Oscary

Letošní přípravy 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který proběhne od 14. do 17. října v Brně, vrcholí. Už teď mohou...

„Téma naší spotřeby a její udržitelnosti je aktuální bez ohledu na současnou epidemiologickou situaci. Jak nakupovat odpovědně a jaké výzvy a příležitosti nám udržitelná spotřeba nabízí, budeme na úvodní besedě probírat s ekonomy, lidmi z byznysu, akademické sféry i politiky. Zároveň bych chtěl připomenout naši novou iniciativu #nakupujemeodpovědně, která se snaží motivovat nejen veřejnost, ale i veřejné a soukromé subjekty ke změně spotřebních návyků,“ dodává ministr životního prostředí Richard Brabec. „Chceme podpořit udržitelné nakupování, které podporuje environmentální, sociální i ekonomické aspekty fungování společnosti. Právě v době koronaviru a zvýšené spotřeby jednorázového zboží je potřeba se zamyslet, co se skrývá za produkty a službami, které nakupujeme a využíváme, a jaké mají dopady na náš společný domov, planetu Zemi.“

Festivalové ceny | Foto: archiv Ekofilmu
46. Ekofilm: 14. - 17. října 2020 online | Foto: archiv Ekofilmu
Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist