Bohemian Rhapsody: Proč Freddieho Mercuryho nakonec nehrál nejkontroverznější komik současnosti?

Bohemian Rhapsody: Proč Freddieho Mercuryho nakonec nehrál nejkontroverznější komik současnosti? 5 obrázků v galerii
Who is America? | Foto: HBO
Když se poprvé objevila zpráva, že se chystá životopisný snímek o Freddiem Mercurym a že se jeho představitelem stane kontroverzní komik Sacha Baron Cohen, vypadlo to pro fanoušky hodně zajímavě (jestli někdo mohl legendě dodat na filmovém plátně grády, byl to jednoznačně Cohen). Z rozjetého vlaku ale nakonec musel kvůli tlaku vystoupit.

Queeni svůj "rozchod" se známým komikem vysvětlili následovně: "Na základě 3 posledních filmů, které Sacha natočil (Diktátor, Bídníci a Hugo a jeho velký objev) jsme došli k závěru, že je na tuto roli příliš slavný. Jeho výkon by byl příliš 'jeho'," uvedl Brian May. "Jeho obsazení by bylo příliš rušivé a to jsme nechtěli. Muž, který bude Freddieho hrát, tomu diváci musí věřit, že prostě Freddiem je. A to by se se Sachou asi nikdy nepovedlo."

Sám Sacha Baron Cohen to ale viděl trochu jinak. V prvé řadě se mu nelíbilo, že měl Mercury v polovině filmu zemřít a snímek by tak de facto nebyl hlavně o Freddiem (zbylí členové kapely se v té době chtěli v druhé polovině věnovat sobě). To ale nebyl ten hlavní důvod, proč se nakonec s Queeny nedohodl.

Bohemian Rhapsody | Foto: CinemArt CZ

Kdo Bohemian Rhapsody viděl, toho následující řádky nepřekvapí: Cohen chtěl natočit nepřístupný a divoký film, který by Freddieho nijak neidealizoval. A tady známý komik narazil. Ostatní členové kapely nepřekvapivě o něco takového nestáli a tak Cohen musel jít. Na jeho místo nastoupil Rami Malek a vznikl film bezpochyby solidní, nicméně sestavený opatrně, plnící klasickou šablonu životopisných filmů, jehož i nejodvážnější momenty působí oproti Mercuryho životu krotce. Je škoda, že jsme nedostali méně přikrášlený film? Možná. Ale třeba se někdy v budoucnu Cohenovy drsnější vize dočkáme.

Jeho nejšílenější (a bezpochyby nejzábavnější) stránky se každopádně fanoušci dočkají již 23. října, kdy na Amazon Prime vyjde očekávané pokračování Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan.

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist