První upoutávka na nový film neomylného Davida Finchera je venku! Kdy ho uvidíme?

První upoutávka na nový film neomylného Davida Finchera je venku! Kdy ho uvidíme? 9 obrázků v galerii
Mank | Foto: Netflix
Kina jsou na tom sice hodně bídně, ale očekávaným projektům od věhlasných tvůrců díky streamovacím službám úplně neodzvoní. Již zanedlouho na Netflix dorazí novinka neomylného filmaře, která konečně dostala první upoutávku.

Onou novinkou je samozřejmě nejnovější snímek Davida Finchera s názvem Mank, který bude detailně prozkoumávat zákulisí vzniku legendární klasiky Občan Kane. A jelikož víme, jak dobře zvládl Fincher zmapovat zákulisí vzniku Facebooku v jeho 10 let starém Social Network a jak zručně dokáže oscilovat mezi různými žánry, rozhodně máme mnoho důvodů k tomu, abychom se na černobílý životopis, který má vzbuzovat poctivý feeling třicátých let, nefalšovaně těšili.

Podle aktuálního plánu by se měl Mank v průběhu listopadu představit v omezeném počtu vybraných kin, zatímco na Netflix má dorazit 4. prosince. A pokud stále moc nevíte, co si o projektu, za nímž jako scénárista stojí Fincherův zesnulý otec Jack, vlastně myslet, čerstvě vydaná minutová upoutávka vám mnohé osvětlí. Obrazy a celková nálada opravdu evokují tu nejklasičtější éru americké kinematografie, čemuž přispívají i střihové postupy traileru a syté nasvícení. Jednotlivé záběry pak skýtají mnoho paralel s ikonickým dílem Orsona Wellese, které to mělo ve své době těžké jakožto dost otevřená parafráze na život tehdejšího všemocného novinového magnáta Williama Randolpha Hearsta (jehož ztvární výborný Charles Dance).

V hlavní roli producenta Hermana J. Mankiewicze se objeví herecký chameleon Gary Oldman, jehož kromě zmíněného Dance doplní třeba Amanda Seyfried, Lily Collins a Tom Burke jako Orson Welles. Líbil se vám výše přiložený teaser a věříte, že půjde o srovnatelně precizní dílo jako v případě Social Network či podobně fakticky zaměřeného Zodiaca?

Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist