Poslední skaut: Hubatá dcerka pěkně vyrostla a dotáhla to na královnu strachu

Poslední skaut: Hubatá dcerka pěkně vyrostla a dotáhla to na královnu strachu 7 obrázků v galerii
Vražedná sekera 3 | Foto: 2013 - Dark Sky Films
Nahláškovaný akčňák Poslední skaut z roku 1991 má v našich končinách kultovní status, takže hubatou dcerušku Joe Hallenbecka (Bruce Willis) netřeba dlouze představovat.

Zahrála si ji Danielle Harris a v době natáčení jí bylo 13 let. Že jste herečku jinde nezaznamenali? Možná jen nesledujete ten správný žánr. Jakkoli je drzá Darian z Posledního skauta její pravděpodobně nejvýraznější rolí, skutečného věhlasu dosáhla Harris úplně jinde - v hororových filmech.

Poslední skaut | Foto: Warner Bros.

Poprvé se s maskovaným zabijákem setkala před kamerou již koncem osmdesátých let, kdy natočila čtvrtý a pátý Halloween (symbolicky šlo o úplně první filmy, v nichž si zahrála). Postupem let si budovala pověst nové vřískající královny (jak fanoušci označují v žánru oblíbené herečky) snímky Temná legenda (1998), Halloween (2007), Halloween II (2009), Blood Night (2009), Vražedná sekera II (2010) a III (2013) nebo Děs po setmění (2014). A je jen skromný výpis toho výraznějšího z její obsáhlé hororové filmografie.

Vražedná sekera II | Foto: Dark Sky Films

Není to tak, že by přítomnost Harris automaticky symbolizovala hit. Pro milovníky filmového strachu je ale lákadlem, na které rádi slyší. Do kin se sympatická drobná herečka podívá spíše vzácně. Naposledy ji pozornější diváci mohli zaznamenat v malé roli v tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu, kde měla čestné cameo coby těhotná členka Mansonovic šílené rodinky.

Jejím nejnovějším žánrovým přírůstkem je Redwood Massacre - Annihilation, na jehož trailer se můžete podívat níže a který vyšel na VOD před pár dny.

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist