Nebojme se vlkodlačího syndromu. Jeden z nejuznávanějších českých reklamních režisérů natočil film věnovaný vzácné genetické poruše

Nebojme se vlkodlačího syndromu. Jeden z nejuznávanějších českých reklamních režisérů natočil film věnovaný vzácné genetické poruše 5 obrázků v galerii
Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera | Foto: detail plakátu
Prvotřídní reklamní režisér a autor znělek pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Martin Krejčí představil upoutávku ke svému vůbec prvnímu celovečernímu snímku, dramatu The True Adventure of Wolfboy (česky Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera). Ve vybraných severoamerických kinech by se měl prvně promítat na konci října letošního roku.

O čem to je: Paul (Jaeden Lieberher) je samotář, který občas prohodí slovo s otcem. Matka od nich dávno odešla, dost brzy na to, aby si ji zamlklý mladík uchoval v oblaku iluze. Získat přátele je pro Paula prakticky nemožné, od narození se od vrstevníků drasticky odlišuje – trpí nemocí zvanou hypertrichóza, jeho tělo včetně tváře pokrývá husté ochlupení vzbuzující na první pohled v okolí strach a averzi. V den třináctých narozenin se Paul rozhodne vzít osud do vlastních rukou a hnán snahou získat odpovědi na nevyřčené otázky vyhledat matku. (MFF Karlovy Vary)

Martin Krejčí | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Lidé s hypertrichózou žijí mezi námi. Takzvaný vlčí syndrom (nebo syndrom vlkodlaka) se na první pohled projevuje výrazným ochlupením, které se vyskutuje téměř na všech částech těla. Mnozí lidé se s hypertrichózou již narodili, jiní ji získali v důsledku nemoci. Pro režiséra Krejčího však nešlo primárně o to poukázat na to, jak se vizuálně odlišný člověk vypořádává s pohledem okolí, ale ještě o něco hlubšího. "Pro mě nebylo hlavním tématem postavení outsidera ve společnosti, ale uvědomění si, že jsme všichni minorita. Každý jsme něčím jiný. Všichni zažíváme pocit osamění," uvedl Krejčí loni v létě v rámci interview pro karlovarský filmový festival, kde svůj snímek prvně představil užšímu publiku.

První kritické ohlasy na webu RottenTomatoes prozatím filmu přiřkly známku 7.3 z 10. 89 procent všech recenzí je kladných.

The True Adventure of Wolfboy | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Po náročném castingu (Krejčí pro roli hledal někoho, kdo ho zaujme díky očím, ostatní části těla a obličeje jsou často zakryty kuklou) režisér do hlavní role obsadil Jaedena Liberhera z hororové série To. V dalších úlohách se představí například ikonický John Turturro (Big Lebowski) nebo Chloë Sevigny (Kluci nepláčou). Scenáristkou snímku je Olivia Dufault, která se podílela též na vzniku seriálů Legion a Kazatel.

Zda a kdy se film The True Adventures of Wolfboy podívá do české distribuce, to prozatím nevíme.

Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist