Žádný strach. Nového Star Treku se přeci jenom dočkáme

Žádný strach. Nového Star Treku se přeci jenom dočkáme 5 obrázků v galerii
Novodobá série Star Trek filmů byla nějakou tu dobu uvízlá na mrtvém bodě. Vyvstávala tak otázka, zda se čtvrtého dílu vůbec někdy dočkáme. Dokonce se i začalo šuškat, že studio Paramount Pictures na sérii úplně rezignovala. Ale bez obav. Studio fanoušky ujistilo, že se čtvrtého dílu přeci jenom dočkáme.

Všechny tři díly z novodobé série Star Trek si u kritiků a diváků vedly relativně dobře. Ovšem třetí díl, tedy Star Trek: Do neznáma (2016), nevydělal v box officu tolik, kolik si studio představovalo. Film měl rozpočet 185 milion dolarů, přičemž celosvětově vydělal přes 343 milionů, což je téměř o sto milionů méně, než měl jeho předchůdce, povedený Star Trek: Do temnoty (2013). Rázem budoucnost série poněkud potemněla. Nepomohl tomu ani tehdejší odchod ze série ze strany herce Chrise Pinea, který za další film chtěl příliš velké prachy. Následně ale začaly vycházet na světlo světa zvěsti, že další Star Trek by si mohl vzít pod palec Quentin Tarantino, který by z něho udělal „Pulp Fiction ve vesmíru“. Stejně tak byl ve hře i Noah Hawley, tvůrce povedeného seriálu Fargo (2014) by se ve své verzi více zaměřil na koncept prozkoumávání vesmíru, přičemž by se zde zcela změnilo i obsazení. To všechno zní samozřejmě dobře, ale jak čas ubýval, žádné velké informace o dalším filmu vůbec nevycházely na povrch. Nakonec vyšel na webu Giant Freaking Robot článek, že Paramount Star Trek sérii zanechalo hnít v propadlišti dějin a už se k ní nevrátí. Následovala ale reakce samotného studia, která to vyvrátila. Podle studia se na dalších Star Trecích pracuje. Všimněte si množného čísla.

Co tedy můžeme od série dál očekávat? I přestože stále o budoucnosti série nic přesnějšího nevíme, dobrá zpráva alespoň je, že opravdu není mrtvá. Znamená to tedy, že jsou Tarantino a Hawley stále ve hře? Je možné, že bychom se dočkali obou vizí od jedněch z nejlepších scénáristů současnosti? To se budeme muset nechat překvapit.

Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist