Kevin Sorbo: Co dnes dělá nejslavnější televizní Herkules? Bere seriálové stěky a propaguje víru

Kevin Sorbo: Co dnes dělá nejslavnější televizní Herkules? Bere seriálové stěky a propaguje víru 9 obrázků v galerii
Kráčející skála 2: Odplata | Foto: Sony Pictures Home Entertainment
Kdo by si nepamatoval z devadesátých let seriály Xena a Herkules? Pravda, z dnešního pohledu to žádná seriálová extratřída není, ale to nic nemění na tom, že šlo ve své době o extrémně úspěšné projekty. Představitel Herkula Kevin Sorbo oslavil tento týden narozeniny (je mu 62 let) a my jsme se proto rozhodli podívat na zoubek jeho poherkulovské kariéře.

Jsou dva druhy televizních hvězd - jedny mají štěstí na to, že jim neustále chodí další a další silné seriálové role. No a pak jsou tu smolaři, kteří ať se snaží sebevíc, zkrátka na vrchol již nedosáhnou. Sorbo se ke své smůle zařadil mezi padlé, to ale neznamená, že by z hereckého světa vypadl.

Herkules (1995) | Foto: MCA Television

Nejlépe to pro Sorba vypadalo v druhé polovině devadesátek, kdy ještě v éře Herkula stihl natočit film Kull dobyvatel a po konci své nejúspěšnější show se okamžitě uchytili coby leader sci-fi seriálu Andromeda. Pro vývoj kariéry bezpochyby lákavější Kull (což byl takový o hodně levnější Conan), jímž si mohl Sorbo rozjet kariéru v kinech, bohužel pohořel. To s Andromedou měl větší štěstí. Nebo štěstí, ono je to trochu složitější. Andromeda rozhodně ve své době zafungovala - dočkala se pěti sezón a natočilo se 110 epizod.

Současně šlo ale o extrémně vysmívaný seriál a když dnes vznikne nějaká opravdu pitomá televizní sci-fi, okamžitě se mluví o Andromedě. Pro Sorba jako by šlo o černý puntík kariéry, protože po tomhle nechtěně komickém výletu do vesmíru se mu již v televizi nedařilo a žádná velká role nepřišla.

Andromeda (2000) | Foto: Fireworks Entertainment

Od skončení Andromedy (v roce 2005) je tak Sorbo využíván k malým rolím ve známých seriálech. Sem tam přijde nějaká výraznější (např. roztomile připitomnělý nápadník v Dva a půl chlapa), ale bývá to spíše vzácně.

Ani filmový svět Sorbovi příliš nepřál. Získal sice hlavní roli v pokračování hitu Kráčející skála, kde ve dvojce a trojce vystřídal Dwaynea Johnsona, oba díly ale skončily na videu a měly minimální ohlas. V posledních letech se začal objevovat v řadě filmů s křesťanskou tématikou (God's Not Dead, Joseph and Mary, One Nation Under God), neboť je sám silně věřící. Tenhle pokus o comeback mu podle očekávání celosvětový ohlas zpátky nepřinesl, v USA ale tyto snímky své věrné mají a něco málo v kinech vždy vydělají.

Sorbo je dokonce přesvědčen o tom, že právě víra může za to, že přestal dostávat dobré role. Těžko říct, zda je na tom něco pravdy, faktem nicméně je, že ročně natočí řadu filmových projektů, takže to s ním zas tak špatné nebude. Že nejsou vidět a obvykle skončí v zapomnění, to už je druhá věc.

Kráčející skála 2: Odplata (2007 | Foto: Sony Pictures Home Entertainment

Zaručeným comebackem bývá návrat k nejpopulárnější postavě. Věk už ale nemluví v Sorbův prospěch. Na druhou stranu, pokud se podíváme na fotky z jeho posledních let před kamerou (viz obrázky níže), stárne více než dobře.

God's Not Dead (2014) | Foto: Pure Flix Entertainment
Joseph and Mary (2016) | Foto: Sugar Shack North Bay Productions
One Nation Under God (2020) | Foto: Red Entertainment Group
Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist