Vřískot 5: Fanoušci mohou jásat. Sidney Prescott se vrátí

Vřískot 5: Fanoušci mohou jásat. Sidney Prescott se vrátí 3 obrázky v galerii
Vřískot | Foto: Dimension Films
Už nějaký ten pátek víme o tom, že se dočkáme již pátého filmu jedné z nejslavnější vyvražďovací sérií všech dob. Dlouhou dobu ale visel otazník nad tím, zda se v něm opět objeví hlavní hrdinka předešlých dílů. Nyní je už vše jasné. Sidney se nám opravdu znovu vrátí.

Herečka Neve Campbell, která ztvárnila hlavní protagonistku série Vřískot ve všech předchozích filmech, si zahraje i v tom pátém. Ještě donedávna to ale nebylo jisté. Jelikož pětka bude prvním filmem ze série, který nenatočí již zesnulý Wes Craven, herečka se do znovupřijetí své ikonické role příliš nehrnula. Celou situaci navíc zkomplikoval i koronavirus, který, jak víme, momentálně nadělává filmovým produkcím pěknou paseku. Od května tak návrat Neve Campbell nebyl vůbec zaručený. Vypadá to ale, že její jednání s režiséry Mattem Bettinelli-Olpinem a Tylerem Gillettem, kteří se o pátý film postarají, proběhlo uspokojivě. Tudíž herečku v roli Sidney Prescott uvidíme znovu.

Neve Campbell tak se Sidney dotvoří „svatou trojici“ starých postav. Do té patří i ambiciózní novinářka Gale Wheaters, kterou opět ztvární Courteney Cox, a strážce zákona Dewey, jehož si znovu zahraje David Arquette. V připravovaném pokračování se tak dočkáme všech tří veteránů série, kterým se úspěšně daří přežívat už od prvního filmu. Zda budou mít takové štígro i v pátém filmu se budeme muset nechat překvapit.

Těšíte se na Vřískot 5?
Ano
Ne
Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články