Nicholase Wintona, zachránce stovek dětí, si zahraje oscarová herecká legenda

Nicholase Wintona, zachránce stovek dětí, si zahraje oscarová herecká legenda 10 obrázků v galerii
Anthony Hopkins | Foto: 1991 Orion Pictures Corporation
Velký hrdina minulého století se dočká hvězdně obsazené filmové biografie.

V aktuálně chystaném snímku One Life, jenž bude pojednávat o životě sira Nicholase Wintona, si ústřední postavu zahraje oscarový Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek, Dva papežové). Scénář mají na starost Lucinda Coxon (Dánská dívka) a Nick Drake (Romulus, můj otec), režírovat bude Aisling Walsh (seriál Wallander). Mladší verzi Wintona ztvární herec Johnny Flynn, Hopkins pak bude Wintona představovat v pokročilejším věku.

Anthony Hopkins | Foto: Warner Bros. Pictures

Winton proslul jako zachránce 669 dětí především židovského původu z Němci okupovaného Československa během druhé světové války. Bez jeho pomoci by všechny skončily v koncentračním táboře. Za tento obdivuhodný skutek byl britskou královnou v roce 2002 povýšen do šlechtického stavu. Slavným se stal rovněž živý televizní přenos, v němž byl Winton překvapen nečekaným shledáním s jím zachráněnými přeživšími a jejich potomky. Zemřel před pěti lety v úctyhodném věku 106 let.

Síla lidskosti - Nicholas Winton | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Wintonovou osobou a jeho činy se v českém prostředí několikrát výrazně zabýval zejména scenárista a režisér Matěj Mináč (Všichni moji blízcí, Síla lidskosti - Nicholas Winton, Nickyho rodina).

Síla lidskosti - Nicholas Winton | Foto: 28. Letní filmová škola
Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist