Trailer: Filmařka natáčela poslední rok života Karla Gotta. Byl šťastný, dojemný a statečný

Trailer: Filmařka natáčela poslední rok života Karla Gotta. Byl šťastný, dojemný a statečný 6 obrázků v galerii
Karel | Foto: Bontonfilm / trailer
Celovečerní dokumentární film Karel představuje finální upoutávku. Snímek slibuje pohled do soukromí a do duše Karla Gotta, zpěvák se v něm společně s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou vydává po stopách svého života. Setkává se s lidmi, kteří sehráli v jeho životě důležitou úlohu, a vrací se na místa, jež v něm zanechala výraznou stopu.

Režisérka Olga Malířová Špátová pracovala na filmu dva roky, natáčení probíhalo v průběhu posledního roku Gottova života. „Myslím, že právě skutečnost, že procházel těžkou nemocí, je důvodem k tomu, že byl Karel ve svých názorech na život otevřený a pokorný,“ říká autorka dokumentárního filmu.

Karel | Foto: Karel Gott Agency

Snímek odhaluje Gottův rodinný život, jeho nadhled a humor, nevyhýbá se ale ani boji s nemocí. „S podporou obětavé lásky své ženy Ivanky zápasil s nemocí statečně. Jsem vděčná, že jsem s ním mohla strávit celý rok života ve chvílích šťastných a dojemných, ale i nelehkých,“ dodává režisérka.

Film Karel představí Karla Gotta na ploše 127 minut. Během natáčení vzniklo ohromné množství scén, dát snímku výslednou podobu byl proto extrémně složitý a náročný úkol. „První střih měl přes sedm hodin,“ vzpomíná na těžké chvíle ve střižně Olga Malířová Špátová. Její snímek vstoupí do českých kin 15. října letošního roku.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist