jaroslav-cimrman
jaroslav-cimrman 5. 9. 2020 23:51
Tahle recenze přesně vystihla moje pocity z filmu. A to mám Nolena fakt rád kvůli Batmanovi. Ale i když jsem velký fanda sci-fi, ani Interstellar mi nepřijde extra dobrý (moc zbytečných a spousta nevyužitých věcí a možností) a Počátku jsem nikdy na chuť nepřišel. A zrovna tak TeneT mi přišel jako zbytečně dlouhý trajler na skvělý film, kterým mohl být.
0
0
darinn5
darinn5 5. 9. 2020 19:06
Já mám pocit, že se recenzent kouká na sklenici poloplnou/poloprázdnou vody a říká si, že ho to vlastně nezajímá, protože přece pije pivo. Já si myslím, že Nolan postavil film právě na slově TENET, neboli na pohybu v čase tam a zároveň zpět. A právě tak je třeba na ten film pohlížet. A je jasné, že některé scény, které jsme viděli na začátku, nám dají smysl až na konci. Ale je to logické, zapadá to do principu TENET.
0
0
Petrson
Petrson 4. 9. 2020 06:27
V případě tohoto filmu jsou asi všechny spoilery paradoxně jedno.
1
0
lida-bockova
lida-bockova 3. 9. 2020 21:41
Hahaha... ./”nic dalšího tu není. Krom pozlátek, že je třeba mít jiný kyslík a předměty se pohybují opačným směrem (což nicméně slouží jen tomu, aby akce vypadala o něco netradičněji).” , tak nejen v politice se lže a vykládaj žvásty. Být první na měsíci, být první kdekoliv,/. či v čemkoliv ...-není to snad naprosto výjmečná a ojedinělá událost- která v ♾ počtu obyvatel Země dělá toho prvního naprosto fantastickým a ojedinělým, zde autor článku shledal tvorbu Nolana pouze “v o něco netradičnější” formou akce. A jak už někdo někde napsal nebo řekl, jen dush může takto zamést pod koberec cosi výjmečně geniálního, ať už nakonec obsah vyzněl jakkoliv, a zdá se že pohled zvenčí je jen trapnou ukázkou čísi neschopnosti prosadit svůj geniální záměr.
0
0
nishiboy
nishiboy 3. 9. 2020 18:20
pokud jde o vyznam slova tenet, je to odkaz na finalni scenu a celkove koncept casoveho obchvatu, ktery se na ruznych urovnich objevuje v celem filmu. Jedna skupina postupuje 10 minut normalne TEN (anglicky 10) druha skupina 10 minut pozpatku NET => TENET. Tenhle koncept je i mezi hlavnim hrdinou postupujicim casem vpred a sidekickem ktery se vraci.
1
0

Ankety

Jste fanoušky JCVD?
  • Ano
  • Ne
  • Dříve ano, dnes už ne