Proč jsou filmy podle videoher prokleté? Režisér série Resident Evil zná odpověď

Proč jsou filmy podle videoher prokleté? Režisér série Resident Evil zná odpověď 4 obrázky v galerii
Filmů podle známých videoher už máme mnoho. Ale opravdu dobrých jich je pouze pár. Proto po neúspěchu řady adaptací mnoho lidí došlo k názoru, že za tím musí stát nějaká kletba, nicméně známý režisér filmů ze série Resident Evil si myslí něco zcela jiného.

Paul W.S. Anderson, který stojí za prvním dílem filmové adaptace populární videoherní série Resident Evil (2002) a jeho několika dalších pokračování, rozhodně nevěří domněnce, že filmy podle her jsou předem odsouzené k neúspěchu. Podle Andersona je důležité rozlišovat mezi adaptací knihy a adaptací videohry. Filmů podle knih je mnohem více, přičemž mnoho z nich bylo adaptacemi špatnými, nikdo ale kvůli tomu neříká, že jsou kvůli tomu prokletými. Režisér se taktéž domnívá, že videohry je mnohem těžší převést do filmové podoby než knihy. Zejména i kvůli tomu, že filmaři a fandové původní videohry mohou mít zcela odlišné názory o tom, jak hru správně zadaptovat. Nemluvě také o faktu, že zatímco knihy konstantně vypráví nějaký příběh, mnohé videohry se zaměřují na zábavnou hratelnost, která daný příběh odhaluje po kouscích.

Resident Evil | Foto: Screen Gems

Není divu, že Anderson se filmových adaptací videoher takto zastává, přeci jenom už jich za sebou pár má. Ještě před natočením prvního dílu ze série Resident Evil se totiž postaral i o vůbec první filmovou adaptaci hry ze série Mortal Kombat (1995), která ovšem také neslavila mezi kritiky příliš velký úspěch. V dubnu příštího roku se dočkáme jeho nadcházejícího filmu Monster Hunter (2021), který je zase stejnojmennou adaptací úspěšné hry od studia Capcom Co.

Líbí se vám nějaké filmy podle známých videoher?

Monster Hunter | Foto: Sony Pictures Releasing
Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články