Prvok, Šampón, Tečka a Karel: Známí čeští herci řeší originálním způsobem krizi středního věku

Prvok, Šampón, Tečka a Karel: Známí čeští herci řeší originálním způsobem krizi středního věku 7 obrázků v galerii
Martin Hofmann, Hynek Čermák, David ŠVehlík a Martin Pechlát - Prvok, Šampón, Tečka a Karel | Foto: Bontonfilm
Letos na Štědrý den vstoupí do českých kin filmová adaptace populární knihy Patrika Hartla "Prvok, Šampón, Tečka a Karel". Celovečerní debut Patrika Hartla dnes představil první filmovou ukázku.

První zveřejněné záběry představují hlavní hrdiny na samém počátku příběhu, kdy se rozhodnou splnit bláznivý úkol – svléknout se na veřejnosti do naha.

V hlavních rolích čtyř kamarádů se představí Martin Pechlát (Prvok), David Švehlík (Šampón), Hynek Čermák (Tečka) a Martin Hofmann (Karel). Jejich ženské protějšky ztvární Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová nebo Bára Poláková.

Prvok, Šamón, Tečka a Karel | Foto: Bontonfilm

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou s téměř nesplnitelnými úkoly. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada.

„Film bude o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Láká mě filmové vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ přibližuje svůj snímek Patrik Hartl.

Patrik Hartl | Foto: Bontonfilm

Několik měsíců před premiérou má filmový Prvok hotovou podobu a střih a probíhají dokončovací práce. „Já měl před natáčením jeden takový osobní cíl, a tím bylo mít z tohohle filmu radost. A teď ji mám. Střih je hotový, v současné době ještě film různě drobně čančáme. Ladíme barvy, triky, minulý týden se do filmu nahrávala hudba Marka Doubravy. Ta moje radost s každou novou vrstvou dokončovacích prací ještě roste,“ říká Hartl. „Jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka. Na reakce diváků se těším jak malej kluk.“

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články