Trailer: Robert De Niro ve válce s vlastním vnukem. Kdo z těch dvou je vynalézavější?

Trailer: Robert De Niro ve válce s vlastním vnukem. Kdo z těch dvou je vynalézavější? 7 obrázků v galerii
Děda, postrach rodiny | Foto: Bontonfilm / trailer
Brzy 77letý ikonický herec Robert De Niro se již 10. září představí tuzemským divákům v rodinné komedii Děda, postrach rodiny. Hvězdně obsazený snímek (kromě De Nira se ve filmu objeví například Uma Thurman a Christopher Walken) představuje upoutávku s českým dabingem.

O čem to je: Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. (Bontonfilm)

Robertu De Nirovi se musí jedno nechat, ačkoliv proslul v celé řadě charakterních rolí (namátkou Irčan, Ronin, Taxikář), nikdy se nebral příliš vážně a tak jsme ho nejednou zažili v řadě notně ujetých a často též kvalitních komedií (za všechny Děda je lotr, Stážista, Zpátky do ringu, Fotr je lotr, Přeber si to). A jeho kredit v porovnání s řadou hereckých kolegů nezaznamenal významnější propad.

Trailer:

Děda, postrach rodiny je nejnovějším komediálním příspěvkem v kariéře Roberta De Nira. Zůstává však otázkou, jestli může v roce 2020 zaujmout model, s nímž před několika dekádami uspěl například Tim Allen. Nepůjde jen o sled více či méně zábavných a důmyslných kulišáren, do nichž se De Niro a jeho filmový vnuk namočí? Bude to dost zábavné a autentické? V rámci rodinné podívané to zřejmě bude stačit.

Největším hříchem tuzemského distributora nicméně zůstává český název. Originální War with Grandpa (volně přeloženo Válka s dědou) je totiž mnohem trefnější. Postrachem rodiny je v tomto případě spíš zmiňovaný filmový vnuk Peter. Že by distributor jel na vlně jiného filmu inspirovaného knižní předlohou, Dennisem - postrachem okolí?

Děda, postrach rodiny | Foto: Bontonfilm
Děda, postrach rodiny | Foto: Bontonfilm
Ankety
Těšíte se na bondovku Není čas zemřít?
Strašně moc!
Trochu
Vůbec ne
Nevím, o co jde
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist