11.8.2020, 23:30

Sitcomová klasika s Willem Smithem dostává nečekaně vážný remake

Sitcomová klasika s Willem Smithem dostává nečekaně vážný remake 2 obrázky v galerii
Fresh Prince | Foto: NBC
Vzpomínáte ještě na sitcom Fresh Prince, kterým si ušatý Will Smith v devadesátých letech odstartoval kariéru? Tak se chystá nová, o pořádný kus temnější verze.

Původní sitcom nebyl v rámci obsahu nic výjimečného, ale tvůrci měli k ruce skvělé obsazení a dokázali i slabší zápletky prodat bez většího zadýchání. A také nesmíme zapomínat na to, že dal Fresh Prince světu "tanec Carlton":

Nyní se chystá návrat, což není u úspěšných sitcomů nic neobvyklého (jen v posledních letech jsme mimo jiné znovu navštívili Willa a Grace nebo Buchmanovi z Jsem do tebe blázen). Připravovaný seriál Bel-Air (celý název původní show je The Fresh Prince of Bel-Air) má nicméně úplně jiný cíl.

Nehodlá přivést před kameru nikoho z původního obsazení a chce příběh problémového kluka, jehož babička pošle k příbuzným na převýchovu, pojmout jako moderní drama. Projekt si vysnil jistý Morgan Cooper, který loni vypustil krátký film/trailer, jímž na své nové pojetí oblíbeného sitcomu lákal...

... a zadařilo se! Streamovací studia se momentálně přetahují o to, kdo si seriál urve pro sebe a na palubě je z pozice producenta i samotný Smith. Obvykle nejsem fanda podobných svérázných předělávek, ale zrovna v případě Fresh Prince dává takové uchopení smysl. Tak uvidíme, jak se s tím Morgan v seriálovém formátu popere. Kraťas vystřihl téměř ukázkový.

Bel-Air | Foto: Sun Squared Media

P.S. Pokud vám původní show unikla, můžete si doplnit vzdělání na Netflixu.

Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články