29.7.2020, 08:00

Pokračování Avatara a nových Star Wars se jen tak nedočkáme. Na rozdíl od Tenetu!

Pokračování Avatara a nových Star Wars se jen tak nedočkáme. Na rozdíl od Tenetu! 14 obrázků v galerii
Avatar (2009) | Foto: Twentieth Century-Fox Film Corporation
Disney odkládá premiéry svých největších chystaných blockbusterů. A jak to nakonec bude s netrpělivě vyhlíženou novinkou Christophera Nolana?

Vzhledem k tomu, že v současnosti se ve Spojených státech situace s koronavirem moc nelepší, rozhodlo se studio Disney o rok odložit několik svých "jasných" vánočních hitů. První pokračování Avatara mělo donedávna premiéru ohlášenou na konec příštího roku. Trojka, čtyřka a pětka pak měly dorazit vždy o dva roky později (2023/2025/2027). To sice platí i nadále, ovšem s tím, že všechny díly se o rok pošoupnou. Dvojka nás tedy aktuálně čeká na konci roku 2022, trojka 2024, čtyřka 2026 a závěrečná (?) pětka až v roce 2028. Čekání na "nového Camerona" se tedy opět protáhne. Po tolika odkladech už to ale nemůže překvapit asi vůbec nikoho...

Avatar

A co Disney hodlá do kin vypustit v ony liché vánoční sloty? Tři nové Star Wars filmy. První by měl dorazit v roce 2023, zatím se však neví, o jaké konkrétní projekty z oblíbeného filmového vesmíru půjde.

Star Wars: Vzestup Skywalkera | Foto: Lucasfilm Ltd.

Dále došlo k dočasnému zrušení premiéry hraného remaku Mulan a k posunu premiéry hvězdně obsazené novinky Ridleyho Scotta The Last Duel z konce roku 2020 na říjen 2021.

Mulan | Foto: Walt Disney

Velmi příjemná zpráva však přišla ohledně uvedení velkofilmu Tenet scenáristy a režiséra Christophera Nolana. Čerstvě totiž byla oficiálně stanovena premiéra filmu v českých kinech (stejně jako ve zbytku Evropy) už na 27. srpna (předpremiéra proběhne o den dříve). V amerických kinech by měl být uveden o týden později, tedy 3. září. Snad se tedy Nolanova nejnovějšího ambiciózního obřího projektu plného hereckých hvězd skutečně dočkáme už za necelý měsíc...

Tenet | Foto: Warner Bros.
Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist