Trailer: Vizionář, jehož jsme docenili až v 21. století, ve hvězdně obsazeném životopisném dramatu

Trailer: Vizionář, jehož jsme docenili až v 21. století, ve hvězdně obsazeném životopisném dramatu 4 obrázky v galerii
Tesla | Foto: IFC Films
Ethan Hawke (Chlapectví, Před půlnocí) si v životopisném dramatu režiséra a scenáristy Michaela Almereyda (Deadwood, Cymbeline) zahrál vynálezce, který předběhl svou dobu. Proti filmovému Teslovi se coby Thomas A. Edison postaví jiný prvotřídní herec, Kyle MacLachlan (Twin Peaks, Capone).

Hvězdně obsazený snímek s prozaickým názvem Tesla měl premiéru letos v lednu na festivalu nezávislých filmů Sundance. Tentokrát se na takzvanou "válku proudů", která probíhala mezi Nikolou Teslou (prosazoval střídavý proud) a Thomasem A. Edisonem (zastával proud stejnosměrný), podíváme z pohledu Tesly v podání Ethana Hawka. Stejně jako ve skutečnosti bude mít i na plátně drsného protivníka, Edisona si totiž zahraje Kyle MacLachlan. Souboj vědy, ideí a mocných podnikatelů stojících v zázemí (o peníze šlo v Americe vždycky až na prvním místě) se do severoamerických kin vrátí 21. srpna 2020. Může, ale nemusí to být definitivní datum, neboť koronavirus v USA doposavad nebývale úřaduje. Zda se snímek Tesla podívá i do českých kin, prozatím nevíme.

Ethan Hawke jako Nikola Tesla | Foto: IFC Films

Dodejme, že v předchozím filmu The Current War (2017), který se konfliktu a géniům obou výše zmiňovaných věnoval z pohledu A. Edisona, ztvárnil postavu Alvy Edisona Benedict Cumberbatch. Nikolu Teslu ve filmu hrál démonický Michael Shannon, což také mnohé napovídá o tom, jak režisér k vyobrazení obou soků přistupoval.

Kdo byl Nikola Tesla?

Vynálezce, fyzik, konstruktér, vizionář a snílek srbského původu. Jeden z nejvýznamnějších amerických elektrotechnických inženýrů. Kvůli absenci podnikatelského ducha se výrazněji neprosadil. Sponzorsky ho podporoval J. P. Morgan. Nikola Tesla zemřel chudý a zapomenutý. Jeho význam a vizionářství oprášil v roce 2003 podnikatel Elon Musk v rámci založení značky elektromobilů Tesla Motors, která odstartovala revoluci na poli elektromobility.

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist