23.7.2020, 08:26

Netflix: Filmové tipy na červenec 2020

Netflix: Filmové tipy na červenec 2020 11 obrázků v galerii
Kmotr (1972) | Foto: Paramount Pictures
Mafiáni, fantazie, láska, drogy... I v červenci je na Netflixu rozhodně na co koukat!

Kmotr I-III (1972-1990)

Unikátní mafiánskou ságu Francise Forda Coppoly asi netřeba dlouze představovat. Epický třídílný příběh rodiny Corleoneových vznikl podle stejnojmenného romána Maria Puza, jenž se podílel i na scénáři, patří mezi nejvýznamnější (zdaleka nejen) gangsterské filmy všech dob, získal dohromady devět Oscarů (včetně dvou za nejlepší film roku) a je exkluzivní přehlídkou výtečných výkonů mnoha hollywoodských hereckých ikon (Marlon Brando, Al Pacino, Robert Duvall, Robert De Niro, James Caan aj.)


Cesta do fantazie (2001)

Jen málokdy název filmu natolik přesně vystihuje i jeho povahu jako v případě tohoto půvabného fantasy anime z dílny kultovního japonského filmařského mága Hayao Miyazakiho. Malá Chihiro se při cestě do nového bydliště náhodou octne v místě plném kouzel a fantastických bytostí. Její rodiče jsou však zakleti a dívka tak musí najít způsob, jak je kletby zbavit. Snímek získal spoustu ocenění, včetně Oscara za nejlepší animovaný film roku.


Velká ryba (2003)

Velká ryba patří k možná o něco méně typickým (ne tolik temným a hororově laděným), rozhodně ale ne slabším dílům oblíbeného excentrika Tima Burtona. Vypráví netradičně pojatý příběh o sbližování syna s otcem, jenž je všem znám jako vypravěč neuvěřitelných historek, v nichž nechybí ani nejrůznější (neexistující) stvoření (obři, vlkodlaci, čarodějnice). Jeho pohádkové příběhy každého okouzlují - až na jeho syna... Film také někdy bývá označován jako "Burtonův Forrest Gump".


Katka (2010)

Tvorba přední české dokumentaristky Heleny Třeštíkové je z hlediska domácí kinematografie kapitola sama pro sebe. Katka je jedním z jejích neznámějších počinů a rovněž možná nejpopulárnější český dokument zabývající se těžkou drogovou závislostí a jejími následky. Jde o klasický "časosběr", především ale drsný, syrový a zdrcující pohled na postupný rozklad těla i duše (nejen) jedné nešťastné lidské bytosti. Extrémně nepříjemná a skličující podívaná, nepochybně však cenná.


Terapie láskou (2012)

Hvězdně obsazená originální romance (řízlá psychologickým dramatem), která neprávem trochu zapadla. Bradley Cooper a Oscarem oceněná Jennifer Lawrence jsou naprosto báječný pár, jemuž to sblížení snad ani nejde nepřát. K tomu Robert De Niro v jedné ze svých nejlepších rolí za poslední dvě dekády. Zkrátka radost pohledět, i pokud milostným příběhům jinak příliš neholdujete (můj případ).

Dříve recenzované: Psycho (1960), Zmizelá (2014)

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist