28.6.2020, 21:00

Premiéra Mulan se posouvá (ano, už zase)

Premiéra Mulan se posouvá (ano, už zase) 10 obrázků v galerii
Mulan | Foto: Disney
Tak trochu už přestává dávat smysl sledovat data premiér - zkrátka jen choďte okolo svého oblíbeného kina a koukejte, jako filmy zrovna promítají. Bude to jednodušší.

Česká distribuční společnost Falcon sice stále na svých stránkách operuje s datem 27. července, to se u Mulan ale na 99% v nejbližších dnech změní. U Disneyho se totiž znovu rozhodli přeházet data premiér. Očekávaná hraná verze milované animované klasiky má tak nově do amerických kin dorazit 21. srpna. A dost pochybujeme, že by Česko mělo v uvedení měsíc náskok.

Důvod je pochopitelný - situace okolo koronaviru je stále ještě hodně živá a u myšáka nechtějí riskovat, že by film uvedli do kin v době, kdy se diváci v rámci obav o své zdraví (případně pod vlivem striktních vládních nařízení) ještě nepohrnou do sálů ve velkém. Klíčovým hráčem v rozhodnutí o dalším odkladu (prapůvodně měl film putovat do kin již v březnu) je i Čína, kde si u Disneyho slibují obrovské tržby a tamní kina stále čekají na plné otevření.

Společnost každopádně nechce otálet a pokud jí to situace dovolí, snímek uvolní dříve než později. Momentálně se ale nedá předpovídat vůbec nic.

Oficiální text distributora: Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan (Yifei Liu), nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce.

Mulan
Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist